Wojciech Szczęsny

Autor: East News Wojciech Szczęsny

Trener Juventusu podjął WAŻNĄ decyzję w sprawie Wojciecha Szczęsnego. Polak usłyszał świetne wieści

2021-04-10 16:51

Spora część reprezentacji Polski oraz włoskiej piłki z pewnością przecierała oczy ze zdumienia, gdy w wyjściowym składzie Juventusu na mecz z Napoli zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Po remisie z Torino i dwóch straconych bramkarz przez polskiego golkipera, Andrea Pirlo zdecydował się postawić między słupkami Gianluigiego Buffona. Przed kolejnym meczem w Serie A, Andrea Pirlo podjął bardzo ważną decyzję w sprawie reprezentanta Polski.

Wojciech Szczęsny ma za sobą dość trudne tygodnie. Po tym, jak na polskiego bramkarza spadła fala krytyki za jego postawę w meczu reprezentacji Polski przeciwko Węgrom, golkiper musiał zmierzyć się również z niepochlebnymi komentarzami po derbach Turynu, które Juventus zaledwie zremisował 2:2 z Torino. Po tym, jak Szczęsny był zmuszony dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki, trener Andrea Pirlo zdecydował się dać Polakowi chwilę przerwy i na kolejne ligowe spotkanie, w którym "Stara Dama" zmierzyła się z Napoli, legenda włoskiej piłki oddelegowała między słupki Gianluigiego Buffona. To z kolei mogło zaniepokoić sympatyków polskiego bramkarza, którzy do tej decyzji mogli sądzić, że Szczęsnego czeka dłuższa przerwa od gry, kosztem doświadczonego Włocha. Jak się jednak okazuje, absencja Polaka była chwilowa.

Nie przegap: Gdy Mariusz Pudzianowski usłyszy swój horoskop, szeroko się uśmiechnie. Świetne wiadomości!

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Bayern: Dla nich lepiej, gdyby Lewandowski… | Futbologia

Podczas konferencji prasowej przed niedzielnym meczem Juventusu z Genoą trener Pirlo postanowił wyjawić mediom, na kogo postawi między słupkami bramki w najbliższym spotkaniu. Legendarny Włoch postanowił zaufać Wojciechowi Szczęsnemu i to właśnie podstawowy golkiper polskiej reprezentacji zacznie mecz 30. kolejki Serie A od pierwszej minuty.

Sprawdź: Andrzej Gołota miał straszliwy wypadek. Zderzył się z ciężarówką, zginął jego przyjaciel. Nieopisana trauma

Po 29. seriach gier, "Stara Dama" zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 59 punktów - o jedno oczko mniej od drugiego Milanu i aż 12 od prowadzącego Interu. Mistrzowie Włoch muszą się mieć jednak na baczności, ponieważ goniąca ich Atalanta ma tylko jeden punkt straty do ekipy prowadzonej przez Pirlo. W walce o udział gry w Lidze Mistrzów wciąż udział bierze także będące na 5. pozycji Napoli, które do tej pory zgromadziło 56 oczek.

Czy Wojciech Szczęsny to najlepszy bramkarz świata?