Christian Eriksen

i

Autor: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Wiadomo, gdzie może zagrać Christian Eriksen! Zaskakujący ruch

2021-08-10 13:30

Mijają już dwa miesiące odkąd na stadionie Parken w Kopenhadze doszło do dramatycznych wydarzeń z udziałem Christiana Eriksena. Teraz zasadne są pytania o przyszłość Duńczyka, także tę sportową. Czy gracz będzie mógł kontynuować karierę, a jeśli tak, to gdzie? W tej sprawie pojawiły się zupełnie nowe, bardzo ciekawe informacje.

Wydarzenia podczas meczu Dania - Finlandia na długo jeszcze zapiszą się w historii futbolu. Pod koniec pierwszej połowy tego pojedynku Christian Eriksen upadł na murawę bez kontaktu z rywalem i szybko okazało się, że trzeba rozpocząć walkę o życie zawodnika. Na szczęście udało się ją wygrać. Zawał serca gracza nie doprowadził do najgorszego, ale jednocześnie zaszła konieczność wszczepienia urządzenia stymulującego pracę narządu. A przepisy we Włoszech są bezlitosne -w takim wypadku nie wolno zawodowo uprawiać sportu.

Zobacz też: Leo Messi piłkarzem PSG! Znamy szczegóły umowy

Wygląda więc na to, że Christian Eriksen być może będzie mógł kontynuować karierę, ale nie w swojej aktualnej ekipie, Interze Mediolan. Gdzie zatem może trafić Duńczyk po wszystkich przejściach, które spotkały go w ostatnim czasie? Dziennikarz sportowy Omar Hawwash poinformował na Twitterze, że gracz poczynił pierwsze starania w kierunku powrotu do Ajaxu Amsterdam. To właśnie w Holandii grał w latach 2010-2013 stawiając pierwsze kroki w seniorskim futbolu i trafiając potem do Tottenhamu.

Taki transfer z pewnością zostałby entuzjastycznie powitany także przez kibiców Ajaxu Amsterdam. Na większe konkrety z pewnością przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Duńczyk musi przejść dopiero szereg badań, które dadzą większą pewność co do jego aktualnej sytuacji zdrowotnej. Dopiero później będzie natomiast mógł decydować, czy kontynuować karierę piłkarską, czy też niestety będzie zmuszony ją zakończyć.

Ruszyli! 78 Tour de Pologne. Największy w Polsce wyścig kolarski zaczął się w tym roku na Placu Zamkowym w Lublinie.
Najnowsze