Paul Pogba

i

Autor: AP PHOTO/GREGORIO BORGIA Paul Pogba

nie mają już cierpliwości

Władze Juventusu mają już dość! Klamka zapadła, ten gwiazdor może się już żegnać z drużyną

2023-03-14 14:07

Wraz z coraz bardziej pogarszającą się sytuacją finansową Juventusu, władze "Starej Damy" robią się coraz bardziej niecierpliwe i jak się okazuje, pierwszym zawodnikiem, który będzie miał okazję przekonać się o tym na własnej skórze ma być Paul Pogba. Francuz od samego początku sezonu zmaga się z kolejnymi kontuzjami i jest niezdolny do gry, przez co szefowie Juventusu mają zamiar rozstać się z nim jak najszybciej.

Już od dawna Paul Pogba jest zaledwie cieniem tego Francuza, który oczarować przed laty świat swoimi występami w Juventusie. Po powrocie z Manchesteru United do stolicy Piemontu mogło się wydawać, że Pogba znów będzie błyszczał w barwach "Starej Damy", jednak obecnie nie ma jak błyszczeć, bo nie gra. Ciągłe kontuzje, a ponadto zachowanie, które nie podoba się trenerowi sprawiają, że francuski pomocnik może tylko oglądać poczynania swoich kolegów z trybun lub przed telewizorem. Jak się okazuje, być może już niedługo. 

Szokujące doniesienia o Pogbie! Władze Juventusu mają już dość? Szykuje się kolejne odejście z Turynu

Zdaniem dziennikarzy "La Gazetta dello Sport", cierpliwość włodarzy Juventusu do Paula Pogby ma się powoli kończyć i być może już podczas letniego okna transferowego Francuz będzie ponownie opuszczał Turyn. Szefów klubu ma irytować fakt, że Pogba przez prawie cały sezon nie jest dostępny i leczy kolejne urazy. W sprawie pomocnika pojawiały się nawet plotki o ewentualnym zerwaniu kontraktu, który obowiązuje do końca czerwca 2026 roku, jednak z uwagi na słabą kondycją finansową klubu, ten ruch wydaje się mało prawdopodobny. Juventus musiałby bowiem płacić zawodnikowi odszkodowanie. 

Władze Juventusu mają już dość! Klamka zapadła, ten gwiazdor może się już żegnać z drużyną

Francuz może liczyć w Turynie na wynagrodzenie sięgające 8 mln euro rocznie, co jest ogromnym obciążeniem finansowym dla "Starej Damy" tym bardziej, że pomocnik rozegrał w tym sezonie zaledwie 35 minut. Sprzedaż zawodnika również może nie być łatwa, bowiem wartość rynkowa Pogby leci na łeb na szyje z każdym tygodniem, a stałe problemy zdrowotne raczej nie zachęcą potencjalnych kupców do pozyskania 29-letniego Francuza za grube miliony. 

Sonda
Czy Arkadiusz Milik powinien zostać w Juventusie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze