Wojciech Szczęsny

Autor: East News Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny MUREM na San Siro! TA interwencja pozwoliła Juve pokonać Inter [WIDEO]

2019-10-07 10:42

Za nami prawdziwy klasyk ligi włoskiej - starcie Interu z Juventusem. W Mediolanie 2:1 zwyciężyli goście i z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie ich golkiper, Wojciech Szczęsny. Polak przez całe spotkanie wykazywał się dobrą dyspozycją, a wisienką na torcie była interwencja z samej końcówki, która odebrała Nerazzurrim marzenia o remisie.

Starcia mediolańsko-turyńskie są nazywane derby d'Italia, a więc derbami Włoch. Teraz miały jeszcze jeden dodatkowy smaczek - oba zespoły znajdowały się na czele klasyfikacji i było jasne, że mierzą się dwie aktualnie najlepsze drużyny w Italii. Spotkanie na żywo z trybun San Siro obejrzało niemal 80 tysięcy osób.

Bianconeri szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Paulo Dybali, który wpadł w pole karne rywali i pokonał Samira Handnaovicia strzałem po dalszym rogu. Już chwilę później wyrównał jednak Lautaro Martinez - Argentyńczyk wykorzystał rzut karny mimo że jego intencje wyczuł Wojciech Szczęsny. W samej końcówce decydujący okazał się natomiast Gonzalo Higuain.

Triumf turyńczyków nie byłby jednak możliwy, gdyby Polak nie wykazał się tą znakomitą interwencją na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Dzięki triumfowi w Mediolanie, turyńczycy awansowali na pozycję lidera Serie A. Po październikowej przerwie reprezentacyjnej będą zatem walczyć w roli doskonale znanej sobie z poprzednich lat - zespołu uciekającego przeciwnikom.