Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Głośno o polskim bramkarzu

Wojciech Szczęsny zmaże plamę w Juventusie? Były kadrowicz o sytuacji gwiazdy reprezentacji Polski

2023-09-26 16:38

Wojciech Szczęsny (33 l.) rozgrywa szósty sezon w Juventusie. Jednak po fatalnym występie przeciwko Sassuolo w Serie A znów zaczęły pojawiać się głosy nad jego przyszłością w ekipie z Turynu. Włoskie media nie oszczędzają bramkarza reprezentacji Polski. Wskazują nawet, że jego czas w zespole powoli zmierza do końca. 26 września Juventus zagra z Lecce w meczu ligi włoskiej. O sytuacji Polaka mówi nam Piotr Czachowski, był kadrowicz.

Zrobiła się zawierucha

W poprzedniej kolejce Juventus doznał pierwszej porażki w tym sezonie w lidze włoskiej. Przegrał 2:4 z Sassuolo. Po tym spotkaniu na Szczęsnego spadła duża krytyka. - Wojtek wiele razy udowodniał, że jest topowym bramkarzem - mówi Piotr Czachowski, ekspert ligi włoskiej. - Ale im człowiek starszy, to błędy bardziej są zauważane i wytykane. Dlatego po ostatnim występie z Sassuolo zrobiła się wokół niego taka zawierucha. Szczególnie ten pierwszy gol. W tej sytuacji piłka go „poparzyła”. Juventus był rozpędzony, a Wojtek dał tą interwencją rywalom paliwo, napędził ich. A potem też nie były udane zagrania, a na koniec jeszcze ta dziwna samobójcza bramka Gattiego... Nie rozumiem, dlaczego Wojtek nie wykopał piłki daleko? - zastanawia się były reprezentant Polski.

Trzeba mieć godnego następcę

Przy okazji błędów z Sassuolo media wytykają Polakowi jego wysokie zarobki - 6,5 mln euro. Sugerują, że to też mu nie pomaga. Jednak nasz kadrowicz ma ważny kontrakt do czerwca 2025 roku. Temat jego odejścia poruszany był także przed startem rozgrywek. Teraz po słabszym występie dyskusja o jego przydatności wróciła. Czy za kilka miesięcy dojdzie do „rozwodu” Szczęsnego ze „Starą Damą”? - Tak łatwo bym z niego nie rezygnował. Trzeba mieć godnego następcę. Atmosfera zrobiła się gorąca, więc dobrze byłoby, aby szybko Wojtek zmazał plamę z ostatniej potyczki - przekonuje Czachowski.

Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien latem zmienić klub?
Marina Łuczenko-Szczęsna mówi o obawach przed związkiem z Wojciechem Szczęsnym: „Myślałam, że coś mu się stało z głową, jakiś wariat”

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!

Pytanie 1 z 10
Kto jest najlepszym strzelcem w historii polskiej kadry?
Robert Lewandowski
Najnowsze