Anita Włodarczyk

i

Autor: EastNews Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk: kim jest? Sylwetka polskiej lekkoatletki Anita Włodarczyk: rodzina, osiągnięcia

2021-07-16 16:34

Anita Włodarczyk to jedna z tych zawodniczek, która jest doskonale znana szerszej publiczności, przede wszystkim ze względu na swoje fenomenalne występu podczas kolejnych zawodów. Polska lekkoatletka, która specjalizuje się w rzucie młotem dała już wiele powodów do radości swojej rodzinie oraz fanom, dwukrotnie w swojej karierze zdobywając złoto olimpijskie. Teraz Włodarczyk stanie przed szansą wywalczenia kolejnego zwycięstwa, podczas trzecich kolejnych igrzysk.

Reprezentacja Polski ma wielu zawodników, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio są w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości i przywieźć z Japonii kolejne młode medale. Wśród nich bez wątpienia jest Anita Włodarczyk, która w swojej karierze już dwukrotnie zaszczyt stanąć na najwyższym stopniu podium podczas igrzysk. Urodzona 8 sierpnia 1985 roku lekkoatletka ma na swoim koncie wiele złotych medali i zdążyła się zapisać w historii sportu złotymi zgłoskami, jednak jak widać wciąż jej mało. Rawiczanka, która w tym roku skończy 36 lat może bowiem wywalczyć złoto na trzecich, kolejnych igrzyskach. 

Anita Włodarczyk - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

Po raz pierwszy Anita Włodarczyk mogła cieszyć się z pierwszego miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, które odbyły się w 2012 roku. Po raz kolejny, polska atletka specjalizująca się w rzucie młotem wywalczyła olimpijskie złoto cztery lata później, w Rio de Janeiro. Jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek ma na swoim koncie również cztery mistrzostwa świata, zdobywane kolejno w 2009 roku w Berlinie, w 2013 w Moskwie, dwa lata później w Pekinie oraz w 2017 roku w Londynie. Anita Włodarczyk zdobyła również cztery tytułu mistrzyni Europy. Po brązowym medalu podczas zawodów w Barcelonie w 2010 roku, Włodarczyk zdobywała złoto co dwa lata, począwszy od zawodów w Helsinkach w 2012 roku, przez Zurych, Amsterdam, aż na Berlinie w 2018 roku kończąc. Polka ma na swoim koncie również rekord świata w rzucie młotem, który wynosi obecnie 82,98m.

Nie przegap: Jeden dzień utkwił w pamięci Piotra Małachowskiego na długie lata! Tego, co spotkało go na stadionie nie doświadczył nigdy wcześniej

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Anita Włodarczyk - partner, rodzina

Anita Włodarczyk na własnej skórze przekonała się, że połączenie życia zawodowego z prywatnym jest niezwykle trudne. Dwukrotna mistrzyni olimpijska oraz czterokrotna mistrzyni świata i Europy, a także reprezentantka Polski w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio do tej pory nie znalazła miłości swojego życia. Lekkoatletka przed laty narzekała nawet przed laty w wywiadzie dla "PANI", że chociaż na brak adoratorów nie narzeka, to wielu mężczyzn na siłę próbuje udowodnić jej swą męskość. Niemniej jednak już wtedy Włodarczyk zaznaczała, że jej rodzina jest jej marzeniem. Polska lekkoatletka, o czym wielu może nie wiedzieć, ma starszego o sześć lat brata Karola. Jej rodzice z kolei również mają wiele wspólnego ze sportem. Jej mama Maria trenowała w przeszłości koszykówkę, a ojciec Andrzej piłkę nożną. 

Zobacz także: Maja Włoszczowska przeżyła dramat. Usłyszała porażającą diagnozę, to mógł być jej koniec

Poznajcie bliżej Anitę Włodarczyk zaglądając do naszej galerii zdjęć

Sonda
Czy Anita Włodarczyk sięgnie po złoty medal IO w Tokio?
Najnowsze