Maja Włoszczowska

i

Autor: Cyfra Sport Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska przeżyła dramat. Usłyszała porażającą diagnozę, to mógł być jej koniec

2021-07-16 13:10

Maja Włoszczowska jest uważana za jedną z medalowych szans reprezentacji Polski w trakcie igrzysk w Tokio. Kolarka, która zdobyła dwa srebrne krążki w trakcie igrzysk w Pekinie i w Rio De Janeiro stwierdziła, że występ w stolicy Japonii jest jej ostatnim w wyjątkowo bogatej karierze. Mało kto o tym wie, ale sportsmenka miała kilka lat temu wielkie problemy, które mogły zakończyć jej sportową drogę. Wszystko przez porażającą diagnozę ze strony lekarzy.

Maja Włoszczowska zapisała się w historii jako jedna z najlepszych kolarek w historii Polski. Gwiazda ma na swoim koncie dwa krążki olimpijskie i bardzo chętnie powalczyłaby o ostatni medal w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mało kto o tym, wie, ale kariera kolarki mogła zakończyć się już w 2010 roku, kiedy to usłyszała tragiczną wiadomość od lekarzy. Diagnoza była bezlitosna.

Szokująca historia w Tokio 2020! Zaginął 20-letni sportowiec. Nie wiadomo, co się z nim stało

Maja Włoszczowska miała wielkie problemy. Diagnoza lekarzy była przerażająca

Media w 2010 roku donosiły, że Maja Włoszczowska musiała udać się do szpitala ze względu na swoje problemy zdrowotne. Rokowania medyków były bardzo złe - Włoszczowska miała cierpieć na alergię na pyłki, co jest wielkim utrapieniem dla każdego rowerzysty. Jakby tego było mało, na jaw wyszło, że Włoszczowska ma poważną alergię pokarmową i musiała ograniczyć produkty mięsne i mączne, co patrząc na jej ówczesną dietę, było niezwykle uciążliwe. Wielu specjalistów nie wróżyło Włoszczowskiej długiej kariery i wieściło, że będzie ona musiała zakończyć swoją przygodę ze sportem. Sama Włoszczowska uważała jednak wtedy, że doniesienia medialne są całkowicie przesadzone.

- Moja alergia to nie jest problem (...) Media za bardzo rozdmuchały sprawę mojej alergii. Tzn. problem był faktycznie nieduży, a halo zrobiło się wielkie. Jestem umówiona na dalsze badania, mogę i muszę się tym zająć, a na razie lekarze mówią różne rzeczy. - mówiła w 2010 roku Włoszczowska w wywiadzie z Gazetą Wrocławską.

Żona Bartosza Kurka pokazała Biskupską Kupę. Nie mogła opanować śmiechu, wszystko utrwaliła na zdjęciu

Maja Włoszczowska pokonała problemy zdrowotne

Na całe szczęście, wczesne założenia lekarzy były dalekie od prawdy, a sama Włoszczowska mogła kontynuować karierę i dumnie reprezentować Polskę w trakcie najważniejszych imprez kolarskich. Gwiazda zdołała zdobyć jeszcze kilka medali i na stałe zapisać się w historii kolarstwa górskiego. Miejmy nadzieję, że jej ostatni start w karierze, a więc wyścig na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze