Sifan Hassan (Holandia)

i

Autor: AP

Historyczne osiągnięcie olimpijki! Ciężko będzie to powtórzyć

2021-08-02 15:34

W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 jesteśmy świadkami wielu fantastycznych pojedynków i wielu emocji. W trakcie jednego z biegów na 1500 metrów reprezentantka Holandii, Sifan Hassan potknęła się i upadła. Olimpijka jednak nie poddała się, a jej wyczyn może przejść do historii! Wydaje się, że potwierdziła oczekiwania kibiców i dziennikarzy, którzy uznają ją za faworyta sięgnięcia po medal.

W trakcie biegu półfinałowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio doszło do niesamowitych scen. Reprezentantka Holandii, Sifan Hassan mogła mówić o ogromnym pechu. Uznawana za faworytkę do złota olimpijka potknęła się o rywalkę, przez co upadła. Zamiast rozpaczać po straconej szansie, Holenderka szybko otrząsnęła się i wróciła do rywalizacji. Ostatecznie kobieta dogoniła rywalki i zdołała wygrać ten bieg!

Miało być inaczej! Sytuacja Patryka Dobka się komplikuje

Wygrała mimo upadku

Wydawało się, że faworytka biegu będzie mogła pożegnać się z finałem. Można powiedzieć, że po upadku Holenderka była jedną nogą poza igrzyskami. Tymczasem kobieta szybko się otrząsnęła i podjęła walkę, pokazując nie lada hart ducha. Z każdym metrem Hassan odrabiała straty. Na ostatniej prostej dogoniła czołową piątkę, jednak na tym nie poprzestała. Przed samą metą okazało się, że na tyle sił i woli walki, że zdołała wygrać bieg półfinałowy. Taki wyczyn będzie niezwykle ciężko pobić.

NIE PRZEGAP: Michalik powalczy o brąz! Wielka szansa na sukces

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby

Tym samym Sifan Hassan wciąż ma szansę wywalczyć w Tokio aż dwa olimpijskie medale. Dzięki swojemu hartowi ducha Holenderka wystartuje w finale biegu na 1500 oraz 5000 metrów. Dodatkowo pokazała światu, że jest w niesamowitej formie i uznawanie jej za faworyta do sięgnięcia po złoto jest jak najbardziej zasadne. Holenderka może znacząco wzbogacić swoją kolekcję trofeów. W 2019 roku sięgnęła w Doha po dwa złote medale w biegach na 1500 oraz 10000 metrów. Wcześniej sięgnęła po złoto między innymi w halowych mistrzostwach świata na 1500 metrów oraz na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze w 2015 roku na tym samym dystansie.

Czytaj także: Krew polała się w meczu siatkówki w Tokio! Okropne cierpienia

Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze