Hubert Hurkacz z awansem do II rundy IO Tokio 2020! Luke Saville był bez szans

2021-07-25 6:51
Hubert Hurkacz
Autor: AP Hubert Hurkacz

Po tym, jak Marton Fucsovics wycofał się z turnieju w ostatniej chwili, rywalem Huberta Hurkacza został Luke Saville, jednak to nie przeszkodziło Polakowi w odniesieniu pewnego i szybkiego zwycięstwa w I rundzie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Australijczyk próbował uprzykrzyć Hurkaczowi mecz jak tylko mógł, aby ostatecznie Polak wygrał 6:2, 6:4 i awansował do kolejnej rundy turnieju.

Hubert Hurkacz - Luke Saville 6:2, 6:4

Hubert Hurkacz tuż przed startem swojego pierwszego meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio znalazł się w dość niecodziennej sytuacji, gdy jego przeciwnik Marton Fucsovics postanowił wycofać się z turnieju. To nie sprawiło jednak, że Polak bez walki zameldował się w kolejnej rundzie i musiał zmierzyć się z Lukiem Savillem, który zastąpił Węgra. Australijczyk dostał szasnę pokazania się na japońskim korcie i postanowił uprzykrzyć życie Polakowi, jednak nie było go stać na wiele w starciu z Hubertem Hurkaczem. Początek meczu w wykonaniu Saville'a można co prawda zaliczyć do udanych i Australijczyk dotrzymywał kroku Polakowi, jednak gdy tylko Hubert Hurkacz wszedł na wysokie obroty, błyskawicznie skończył pierwszego seta, dwukrotnie przełamując rywala i wygrywając pierwszą partię 6:2.

W drugim i jak się okazało ostatnim secie meczu I rundy Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Polak grał wyśmienicie przy swojej zagrywce, jednak na przełamanie rywala musieliśmy poczekać do ostatnich fragmentów spotkania. W tym secie Australijczyk postanowił rzucić do ataku wszystko co miał i wygrał aż cztery gemy. To jednak nie wystarczyło na wyraźnie lepszego Hurkacza, który skończył ten pojedynek przy swojej zagrywce i ostatecznie na tablicy wynik pojawił się rezultat 6:2, 6:4. Tym samym Polak zameldował się w II rundzie turnieju w Tokio, gdzie czeka już na swojego kolejnego rywala.

Na żywo

Hubert Hurkacz - Luke Saville

Hubert Hurkacz bez problemów melduje się w II rundzie turnieju!

6:2, 6:4

GEM, SET I MECZ HURKACZ! Polak kończy to spotkanie i awansuje do drugiej rundy turnieju na igrzyskach olimpijskich!

6:2, 5:4

Piąty as serwisowy Hurkacza! Piłka posłana z prędkością 203 km/h i Polak prowadzi 30:0!

6:2, 5:4

Gem Saville! Australijczyk górą w tym gemie, ale Polak będzie miał szansę zamknąć seta i mecz swoją zagrywką.

6:2, 5:3

Świetna walka pod siatką! Saville ostatecznie musi jednak uznać wyższość Hurkacza, który sprytnie posyła piłkę obok niego.

6:2, 5:3

Gem Hurkacz! Znów bez żadnych problemów przy swojej zagrywce Polak wygrywa gema!

Awans do drugiej rundy Hurkacza jest na wyciągnięcie ręki!

6:2, 4:3

GEM HURKACZ! Nie wytrzymał presji Australijczyk i przestrzelił! PRZEŁAMANIE!

6:2, 3:3

Luke Saville posyła piłkę w siatkę w kluczowym momencie i Hurkacz ma breakpoint!

Hurkacz jest nie do zatrzymania przy swojej zagrywce, jednak musi jeszcze przełamać rywala, aby zbliżyć się do wygranej w tym meczu i awansu do II rundy!

6:2, 3:3

Gem Hurkacz! Kolejny gem bez straty punktu Polaka!

6:2, 2:3

Hurkacz rozpoczyna kolejnego gema od fenomenalnego woleja! Saville nawet nie drgnął patrząc tylko jak akcję kończy Polak!

6:2, 2:3

Gem Saville! Najpierw as Australijczyka, a później posłanie piłki przez Hurkacza w aut sprawiają, że Saville znów na prowadzeniu.

6:2, 2:2

Saville przestrzelił wolej i mamy stan równowagi!

6:2, 2:2

Saville fantastycznie rozrzucił Polaka po korcie i precyzyjnie posłał piłkę do narożnika. Australijczyk blisko wygrania swojego trzeciego gema.

6:2, 1:2

Gem Hurkacz! Kolejny gem wygrany przez Polaka bez straty punktu! W kluczowym momencie Saville nie wytrzymał presji i posłał piłkę w siatkę.

Zawodnicy muszą zmagać się z bardzo trudnymi warunkami w Tokio. Temperatura nie rozpieszcza.

6:2, 1:2

Gem Saville! Australijczyk również błysnął asem na zakończenie trzeciego gema w drugiej partii. Saville robi co może, aby uprzykrzyć Polakowi pierwszy mecz na igrzyskach.

6:2, 1:1

Gem Hurkacz! Co za gem Polaka! Wygrywa o zera posyłając cztery asy serwisowe!

6:2, 0:1

Gem Saville! Podobnie jak w pierwszej partii, pierwszy gem na korzyść Australijczyka. Saville wygrywa do 15.

6:2, 0:0

Rozpoczynamy drugiego seta! Znów zagrywa Saville!

Pierwszy set gładko wygrany przez Huberta Hurkacza. Teraz Polak musi zaprezentować się podobnie w kolejnej partii.

6:2

GEM i SET HURKACZ! Szybko rozprawił się teraz z rywalem Hurkacz i wygrywa w pierwszym secie!

Hurkacz musiał wejść na wysokie obroty i wszystko wskazuje na to, że to mu się udało. Pewne prowadzenie i Polak jest o krok od wygrania pierwszego seta.

5:2

Gem Hurkacz! Podwójny błąd Saville'a w zagrywce i to Polak cieszy się z kolejnego gema na swoim koncie! PRZEŁAMANIE!

4:2

Australijczyk po niezwykle długiej wymianie sprytnie zagrywa tuż za siatkę i nie daje Polakowi szans na obronę. 30:30 w kolejnym gemie.

4:2

Gem Hurkacz! Bez większych problemów Polak radzi sobie z Savillem w szóstym gemie!

3:2

Polak ma teraz szansę, aby odskoczyć rywalowi w pierwszym secie dzięki swojej zagrywce.

3:2

Gem Hurkacz! Fantastycznie wybronił się pod siatką Polak i mamy pierwsze przełamanie w tym meczu!

2:2

Saville znakomicie kontruje Huberta Hurkacza i pokazuje, że on tanio skóry nie sprzeda! Australijczyk prowadzi 30:15 po posłaniu piłki do linii bocznej.

2:2

Gem Hurkacz! Polak pewnie kończy akcję i znów mamy remis w Tokio.

1:2

Australijczyk wykorzystuje gorszy moment Polaka i depcze mu po piętach. Hurkacz prowadzi 40:30 i ma szasnę na zamknięcie tego gema.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy Hubert Hurkacz w ostatniej chwili dowiedział się o zmianie rywala.

Musi się nieco przebudzić Hubert Hurkacz. Saville jest znacznie niżej notowanym rywalem od Fucsovicsa i Polak powinien to wykorzystać, aby gładko awansować do kolejnej rundy.

1:2

Gem Saville! Australijczyk wcale nie ma zamiaru odpuszczać i rozbija Polaka bez straty punktu w trzecim gemie

1:1

Gem Hurkacz! Szybko rozprawił się z rywalem Hurkacz i mamy wyrównanie.

0:1

Gem Saville! Niezwykle wyrównany pierwszy gem i Australijczyk utrzymuje swoje podanie, nie dając się przełamać

Startujemy! Zagrywa Saville!

Panowie pojawili się już na korcie, za chwilę zaczynamy!

Rywalem Polaka, zamiast Węgra, będzie Luke Saville z Australii, który wskakuje do pierwszej rundy turnieju.

Ważne wieści napływają do nas z Tokio! Marton Fuscovics wycofał się z turnieju igrzysk olimpijskich tuż przed meczem z Hurkaczem!

Polak wyjdzie na kort po raz pierwszy od kiedy walczył na kortach Wimbledonu. Wtedy udało mu się dotrzeć aż do półfinału i wielu fanów ma nadzieję, że w Tokio pójdzie mu równie dobrze.

Już za kilka minut rozpocznie się pierwszy meczu Huberta Hurkacza na Igrzyskach Olimpijskim w Tokio!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Marton Fucsovics. Spotkanie jest drugim meczem na korcie od godziny 4:00. Start meczu Hurkacza najprawdopodobniej koło godziny 5:30.

Hubert Hurkacz rozbudził apetyty wszystkich polskich kibiców. Miało to naturalnie związek z faktem, że udało mu się dostać aż do półfinału Wimbledonu, a wcześniej po drodze rozprawił się gładko w trzech setach z legendarnym Rafaelem Nadalem. Nie może zatem dziwić fakt, że wrocławianin przybywa do Tokio na igrzyska olimpijskie z chęcia ponownego wylądowana na ustach całego świata. Wydaje się, że Polak ma wszelkie predyspozycje, aby przynajmniej nawiązać wielką walkę o najwyższe pozycje pdczas imprezy rozgrywanej w stolicy Japonii. A to, czy uda mu się zrealizować śmiałe cele, jak zawsze zweryfikuje kort. W pierwszej rundzie na jego drodze stanie przeciwnik z Węgier. Hubert Hurkacz będzie pojedynkował się z Martonem Fucsovicsem

Tuz przed rozpoczęcia pierwszego meczu Huberta Hurkacza na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio pojawiły się zaskakujące informacje, według których Marton Fucsovics, z którym Polak miał zmierzyć się w I rundzie turnieju, postanowił wycofać się z rywalizacji. Niestety dla Huberta Hurkacza ta decyzja nie oznaczała, że awansuje do kolejnej rundy turnieju w Tokio bez walki. Na miejsce Węgra wskoczył Luke Saville z Australii, z którym Polak musi się zmierzyć na japońskim korcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE