Iga Baumgart-Witan

i

Autor: Cyfra Sport Iga Baumgart-Witan

Iga Baumgart-Witan: kim jest? Sylwetka polskiej lekkoatletki. Iga Baumgart-Witan: mąż, rodzina, osiągnięcia

2021-07-20 11:37

Wśród reprezentantów Polski, którzy pojechali na Igrzyska Olimpijskie do Tokio nie brakuje zawodników, którzy marzą o tym, aby wrócić do kraju z medalem. Do tej pory Iga Baumgart-Witan miała dwie okazje zaprezentować się na igrzyskach, jednak nie udało jej się wtedy stanąć na podium. Kolejną szasnę polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów będzie miała podczas IO Tokio 2020. Poznajcie bliżej naszą reprezentantkę, Igę Baumgart-Witan.

Iga Baumgart-Witan przyszła na świat 11 kwietnia 1989 roku w Bydgoszczy. Lekkoatletka, która specjalizuje się w biegach na 400 metrów do tej pory nie miała jeszcze okazji stanąć na olimpijskim podium, jednak w swojej gablocie ma już kilka bardzo cennych trofeum, zdobytych przede wszystkim w biegach sztafety. Teraz 32-latka stanie przed kolejną szasną zdobycia upragnionego medalu podczas IO Tokio 2020. W jej kolekcji brakuje bowiem jedynie krążka wywalczonego na igrzyskach olimpijskich. 

Zobacz także: Afera z pływakami przed Tokio 2020! Wybitni olimpijczycy bezlitośni, Paweł Słomiński mocno oberwał

Iga Baumgart-Witan kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

Iga Baumgart może pochwalić się brązowym oraz srebrnym medalem mistrzostw świata, które wraz ze swoimi koleżankami ze sztafety wywalczyła kolejno w Londynie w 2017 roku oraz w Doha dwa lata później. Polska lekkoatletka ma na swoim koncie również mistrzostwo Europy wywalczone w Berlinie w 2018 roku oraz dwa złote medale z halowych mistrzostw Europy, które odbywały się w Belgradzie w 2017 roku i Glasgow przed dwoma laty. W swojej gablocie Iga Baumgart-Witan ma również medale wywalczone nie w sztafecie, a biegach na 400 metrów. 32-latka z Bydgoszczy okazała się bowiem najlepsza podczas mistrzostw Polski seniorów w 2017 i 2019 roku, a do tego dorzuciła także halowe mistrzostwo Polski seniorów w 2019 roku. 

Kompromitacja związku przed IO Tokio 2020! Polka straciła marzenia

Przemysław Zamojski przed IO Tokio 2020

Iga Baumgart-Witan - mąż, rodzina

Polka specjalizująca się w biegach na 400 metrów, podobnie jak wielu innych polskich sportowców, może pochwalić się rodziną, która ma bardzo dużo wspólnego ze sportem. Mało kto bowiem może zdawać sobie sprawę z tego, że trenerką Igi Baumgart-Witan jest jej mama Iwona Baumgart, która czuwa nad formą naszej lekkoatletki. Ponadto, biegaczka w 2017 roku wyszła za mąż za Andrzej Witana, który jest piłkarzem. Obecnie Mąż Igi Baumgart-Witan broni dostępu do bramki występującej w eWinner II lidze Olimpii Elbląg. Wcześniej golkiper grał chociażby dla Arki Gdynia, Chojniczanki Chojnice, Termalici Nieciecza, czy Bytovii Bytów. 

Nie przegap: Seks na IO Tokio 2020 skończy się totalną demolką? Obawa, że łóżka nie wytrzymają nocnych igraszek

Poznajcie bliżej Igę Baumgart-Witan zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej! 

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze