Jak on to zrobił?! Takiego zdjęcia nie ma żaden Polak w Tokio

2021-08-04 19:43
Piotr Lisek
Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Piotr Lisek

Piotr Lisek co prawda nie stanął na podium igrzysk w Tokio w skoku o tyczce, ale opuści Japonię z pamiątką, jakiej nie ma żaden inny polski sportowiec. Absolutnym "must have" każdego zawodnika i zawodniczki jest zdjęcie z kółkami olimpijskimi. Tyczkarz ze Szczecina pomysłowością przebił jednak pozostałych.

Niespodzianki w skoku o tyczce nie było. Złoto igrzysk zdobył rewelacyjny Armand Duplantis. Mistrzostwo olimpijskie wywalczył wynikiem 6,02. Później poprosił o zawieszenie poprzeczki na wysokości 6,19. Chciał na najważniejszej imprezie pięciolecia poprawić własny rekord świata. Najbliżej był w pierwszej próbie, dwie kolejne były już słabsze. 21-latek pokazał jednak w Japonii po raz kolejny, że może być dominatorem w tej konkurencji przez kolejne lata.

Polska to jest potęga! W klasyfikacji medalowej wyżej tylko USA!

Srebro wywalczył 23-letni Amerykanin Chris Nilsen. On także we wtorek skakał bardzo wysoko. Wynikiem 5,97 poprawił rekord życiowy. Po raz kolejny olimpijską formę zaprezentował Brazylijczyk Thiago Braz. Mistrz olimpijski z 2016 roku z Rio de Janeiro stanął na najniższym stopniu podium skacząc 5,87.

Lisek w pierwszej próbie skoczył 5,55. Na wysokości 5,70 zanotował zrzutkę i postanowił przenieść dwie próby na 5,80. Tę wysokość pokonał za pierwszym razem. Jego trzy próby na 5,87 były jednak nieudane. Ostatecznie ukończył rywalizację na 6. miejscu.

Z Tokio wróci jednak z oryginalną pamiątką. Lisek, podobnie jak pozostali sportowcy, zrobił sobie zdjęcie z kółkami olimpijskimi. Szczecinianin wdrapał się na nie i zapozował stojąc na nich na rękach! Fotka robi wrażenie!

Polski mistrz zaorał Spiridonowa. Nazwał go idiotą i kretynem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze