Anita Włodarczyk

i

Autor: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Polska to jest potęga! W klasyfikacji medalowej wyżej tylko USA!

2021-08-04 18:06

Wtorek i środa to były medalowe żniwa dla Biało-Czerwonych w Tokio. W te dwa dni Polacy zdobyli w sumie aż osiem medali, z czego pięć na lekkoatletycznym Stadionie Olimpijskim. W tej dyscyplinie jesteśmy zresztą potęgą. I nie ma w tym ni krzty przesady!

Wtorek i środa na głównej arenie igrzysk w Tokio to dwa złote medale (Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki) oraz trzy brązowe (Malwina Kopron, Paweł Fajdek i Patryk Dobek). Od początku igrzysk z utęsknieniem czekaliśmy na rozpoczęcie zmagań w lekkoatletyce i nie rozczarowaliśmy się.

Wojciech Nowicki nie wytrzymał po słowach Fajdka. Wypalił jak z armaty

W sumie lekkoatleci zdobyli dotychczas w Japonii sześć medali - złoto w wielkim stylu wywalczyła wcześniej sztafeta mieszana 4x400 m. A na tym możemy nie poprzestać. Liczymy przecież na kolejne dobre występy Polaków. Przed nami jeszcze m.in. finał rzutu oszczepem kobiet (Maria Andrejczyk), rywalizacja na 1500 m panów (Marcin Lewandowski) oraz zmagania sztafet 4x400 m, gdzie liczymy na "Aniołki Matusińskiego".

Wspomniane sześć medali daje aktualnie Polsce wysoką, drugą lokatę w klasyfikacji medalowej w lekkoatletyce. Wyżej od Biało-Czerwonych są tylko Amerykanie, którzy też mają trzy złota na koncie, ale do tego jeszcze dziewięć srebrnych krążków i cztery brązowe.

Z kolei za plecami Polaków takie lekkoatletyczne potęgi jak Jamajka, Kenia czy Niemcy. Brawo Biało-Czerwoni!

Patryk Dobek ma piękną żonę z Ukrainy! Nie uwierzysz, kto jest jego teściem

Rodzina Pawła Fajdka oglądała jego walkę o medal
Najnowsze