Kibice drżeli po tym błędzie Polek. Bali się, że stracą srebro

2021-08-08 7:44
Sztafeta kobiet 4 x 400 m
Autor: Screen TVP Sztafeta kobiet 4 x 400 m

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 reprezentacja Polski zakończyła z przytupem. W przedostatnim dniu imprezy świetnie radziły sobie kobiety. Po brązie kajakarek na lekkoatletycznej bieżni po srebro sięgnęła kobieca sztafeta 4 x 400 m. Podczas powtórek można było jednak dopatrzyć się błędu Polek. Kibice zaczęli się bać, czy nie stracą swojego one srebra!

Polscy fani śledzący poczynania swoich rodaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio w dużej mierze liczyli właśnie na lekkoatletów. Stanowili oni dużą część polskiej reprezentacji, która na początku igrzysk liczyła ponad 200 zawodników. Lekkoatleci nie zawiedli, zdobyli zdecydowanie najwięcej medali dla Polski i to właśnie na stadionie olimpijskim Biało-Czerwoni wywalczyli ostatni medal tych igrzysk. W przedostatnim dniu cieszyć się mogliśmy już od samego rana, a sobota należała do pań. Najpierw kajakarska czwórka K-4 zdobyła brąz na dystansie 500 metrów. Później do głosu doszły (dobiegły?) nasze biegaczki: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebro w sztafecie 4 x 400 metrów. Powtórki z biegu pokazały jednak, że jedna z Polek popełniła błąd w trakcie biegu. Kibice zaczęli się obawiać, że „Aniołki” zostaną zdyskwalifikowane.

Srebrne Aniołki znów zrobiły SHOW w strefie wywiadów! Co one wyprawiały?!

Tomaszewski: Siatkarze ZAWALILI, Heynen musi ODEJŚĆ!

Dyskwalifikacja dla Polek? Ekspert wyjaśnia

Wątpliwości wśród fanów wywołała sytuacja w trakcie pierwszego przekazania pałeczki. Natalia Kaczmarek biegła na pierwszej zmianie, zaś na kolejnej mogliśmy oglądać Igę Bamgart-Witan. Polska biegaczka gdy rozpoczynała swój bieg nieopatrzenie nadepnęła na tor Jamajek! Na Twitterze rozgorzała dyskusja, czy Polki nie powinny zostać zdyskwalifikowane. W dyskusję w pewnym momencie wdał się także ekspert Tomasz Wieczorek.

Baumgart-Witan nie mogła się powstrzymać. Jej "kur**" usłyszały miliony

Sztafeta kobiet 4 x 400 m
Autor: Screen TVP Sztafeta kobiet 4 x 400 m

Przede wszystkim warto wspomnieć, że Iga Baumgart-Witan przekroczyła linię toru po zewnętrznej, czyli nie można mówić o tym, że skróciła sobie drogę. Pozostała kwestia przeszkodzenia rywalkom, Jamajkom, które biegły po tym torze. Na kadrze z biegu widać jednak, że Polka w żaden sposób nie utrudnia rywalce biegu. To zaś jest w tej sytuacji kluczowe. - Samo przekroczenie nie jest podstawą do DQ, tylko przeszkodzenie zawodniczce biegnącej po tym torze – napisał Tomasz Wieczorek, sędzia i statystyk współpracujący z PZLA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze