Kryscina Cimanouska jednak nie leci do Polski

2021-08-04 12:13
Kryscina Cimanouska
Autor: AP PHOTO Kryscina Cimanouska

Kryscina Cimanouska, o której kilka dni temu usłyszał cały świat za sprawą skandalu z białoruskimi służbami, do jakiego doszło na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, otrzymała polską wizę humanitarną i miała w środę pojawić się w naszym kraju, jednak niedługo przed oczekiwanym przylotem okazało się, że Białorusinka uda się samolotem do Wiednia.

Ostatnie dni były dla Krysciny Cimanouskiej niezwykle trudne. Białorusinka po tym, jak skrytykowała Białoruski Komitet Olimpijski została wycofana ze startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i miała wrócić do domu. Lekkoatletka obawia się tego, co czekać ją będzie w jej ojczyźnie i poprosiła o pomoc inne kraje. Jedną ze stron, które zdecydowały się udzielić Cimanouskiej pomocy była Polska i według planów, sportsmenka miała przylecieć do naszego kraju rejsem Polskich Linii Lotniczych LOT, w ostatniej chwili zdecydowany się zmienić trasę, którą do Europy wróci zawodniczka. W miniony poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski.

Czytaj także: Anita Włodarczyk walczyła z paskudnym bólem. Musiała podjąć dramatyczną decyzję

Cimanouska leci do Wiednia

Trasa została zmieniona ze względów bezpieczeństwa - przekazała austriacka agencja APA, powołując się na źródła z "kręgów społeczności białoruskiej". Jak dodała, na razie nie wiadomo, czy Cimanouska ma zamiar pozostać w Austrii na stałe, czy też uda się stamtąd do innego kraju. Cimanouska trenuje w Austrii i tam też rezyduje jej trener.

NIE PRZEGAP: Lewandowski ostro po porażce siatkarzy. Coś mu nie gra

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze