Marcin Krukowski: kim jest? Sylwetka polskiego lekkoatlety. Marcin Krukowski: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-22 16:17
Marcin Krukowski
Autor: CyfraSport Marcin Krukowski

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, o jak najlepsze reprezentowanie Polski będzie walczył także i Marcin Krukowski. Lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem wyruszył do Azji z ogromnymi ambicjami, a kibicom pozostaje wierzyć, że przełoży się to na doskonały wynik. Marcin Krukowski - żona, rodzina, osiągnięcia, sylwetka reprezentanta Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Marcin Krukowski od dawna specjalizuje się w rzucie oszczepem. Jego zdolności doprowadzają go do startu już w drugich igrzyskach olimpijskich w życiu - wcześniej wziął udział w imprezie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Polski lekkoatleta nie ukrywa, że jest bardzo dumny z zaszczytu reprezentowania Polski na najważniejszej imprezie sportowej świata. Wystarczy zresztą ujrzeć jeden z jego tatuaży - tuż nad sercem możemy ujrzeć symbol igrzysk olimpijskich. A zatem dla 29-latka start w Japonii to naprawdę ważna sprawa!

Marcin Krukowski - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Marcin Krukowski związał się z rzutem oszczepem już jako nastolatem. Urodzony w 1992 roku zawodnik brał bowiem udział w młodzieżowych mistrzostwach świata juniorów młodszych w Tallinie 2009, gdzie zajął czwartą lokatę. Krok po kroku rozwijał się w swojej dyscyplinie, co doprowadziłogo do startu w igrzyskach olimpijskch w 2016 roku. W Brazylii nie przebrnął jednak eliminacji - uplasował się na tam na piętnastej pozycji. Cel na start w Japonii jest oczywiście prosty w założeniach, ale trudny do realizacji. Marcin Krukowski z cała pewnością chce poprawić swój wynik z Kraju Kawy. Warto nadmienić, że w 2019 roku lekkoatleta wziął udział w światowych wojskowych igrzyskach sportowych w Wuhan, gdzie wywalczył srebro.

Marcin Krukowski - żona, rodzina

Marcin Krukowski prywatnie ma żonę - Agnieszkę Bukowczyk. Owocem ich miłości jest córka. Sama Bukowczyk również uprawiała niegdyś sport, skakała wzwyż. Zamiłowanie do rzutu oszczepem polski olimpijczyk z pewnością wyciągnął natomiast z domu. Członkowie jego rodziny również próbowali swoich sił w tej dyscyplinie. Z całą pewnością przekłada się to zatem na jeszcze większą motywację polskiego lekkoatlety, który postara się w Tokio o pozytywne zaskoczenie wszystkich kibiców!

Kalendarz startów w rzucie oszczepem mężczyzn:

  • 04.08 KWALIFIKACJE, godz. 2:05, 3:35 czasu polskiego
  • 07.08 FINAŁ, godz. 13:00 czasu polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze