Michał Kubiak: Nie wiem czy takie nacieranie medalem coś pomoże

2021-08-01 4:42
Michał Kubiak
Autor: Cyfra Sport Michał Kubiak

Michał Kubiak znów wrócił do pierwszego składu i pomógł kolegom rozbić Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16). Biało-Czerwoni wygrali grupę i czekają już na wtorkowy mecz w 1/4 finału. - Wszyscy czuli się pewnie i tak powinno być przed ćwierćfinałem. To było do przewidzenia, że z meczu na mecz ta drużyna będzie się rozkręcać i będzie grać coraz lepiej - powiedział Michał Kubiak, kapitan polskiego zespołu.

- Jak z twoimi plecami?

Michał Kubiak: Nie ma już chyba co pytać o moje zdrowie. Jestem na boisku, a to oznacza, że jestem gotowy do gry, dostałem zielone światło od sztabu medycznego i bardzo się z tego cieszę.

- Na boisku było dużo uśmiechów. Rzeczywiście coraz bardziej bawicie się grą?

- Moim zdaniem przede wszystkim bardzo dobrze wyglądamy fizycznie i to było też dzisiaj widać. Wszyscy czuli się pewnie i tak powinno być przed ćwierćfinałem. To było do przewidzenia, że z meczu na mecz ta drużyna będzie się rozkręcać i będzie grać coraz lepiej. A ja mam nadzieję, że najlepsze spotkania jeszcze przed nami.

- To wy zagraliście tak super, czy Kanada nie dojechała?

- Deprecjonowanie przeciwnika i zastanawianie się nad tym czy ktoś zagrał słabiej, to taka nasza narodowa specjalność. Od samego początku wywieraliśmy na Kanadzie presję. Graliśmy pewnie zagrywką i każdy wiedział co ma robić na boisku i tak wyglądał wynik. W drugim secie oni trochę bardziej zaryzykowali, ale najważniejsze, że odrobiliśmy straty i potrafiliśmy w końcówce wygrać.

- Coraz lepiej funkcjonuje wasz blok...

- Blok działał, bo była dobra zagrywka. To są takie naczynia połączone. Jak odrzucisz zagrywką przeciwnika od siatki, to masz więcej czasu na wszystko i ten blok funkcjonował dobrze.

- Oglądaliście jak nasza sztafeta zdobywa złoto?

- Oczywiście. Mimo później pory obejrzeliśmy ten finał. Serdeczne gratulacje dla naszych mistrzów i mistrzyń. Mega robota.

- Dziewczyny ze sztafety przed finałem nacierały się srebrnymi medalami wioślarek. Teraz chcą nacierać innych swoim złotem. Piszesz się na to?

- Ja nie jestem przesądny i nie wiem, czy takie nacieranie pomaga. Ja po prostu wiem, że jak będziemy grać dobrze, to ten złoty medal będzie.

Tokio, Michał Chojecki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze