Jessica Fox

i

Autor: AP Jessica Fox

Mistrzyni pokazała co robi z prezerwatywą. Aż dziw, że nie pękła

2021-07-30 10:46

Mawia się, że potrzeba jest matką wynalazków. W sytuacjach kryzysowych trzeba niekiedy znaleźć inne zastosowanie do konkretnej rzeczy. Prawdziwą kreatywnością musiała wykazać się Jessica Fox. Niewiele brakowało, aby przez małą awarię kajaka została wykluczona ze startu, ale wówczas na pomoc przyszła... prezerwatywa.

Jessica Fox w przeszłości zdobywała już mnóstwo ważnych medali. Wielokrotnie zostawała mistrzynią świata, wygrywała w Pucharze Świata, a także stanęła na olimpijskim podium. W jej dorobku brakowało tylko złota z igrzysk, bo jak dotychczas zdobywała "tylko" srebro i brąz. Już na igrzyskach w Tokio miała okazję stanąć na podium, gdyż w kategorii K-1 popłynęła po brązowy krążek. Ale jak wiadomo, dla takich zawodniczek liczy się tylko triumf. I to Fox się udało. W konkurencji C-1 sięgnęła po złoto i spełniła swoje marzenia. Okazuje się, że mistrzostwa olimpijskiego mogłoby nie być bez... prezerwatywy. Ta uratowała start Fox i pozwoliła jej kontynuować rywalizację.

Przeczytaj: Wiemy, co Klepacka myśli o Zillmann! Wymowny wpis na Facebooku

Kłopoty organizacyjne podczas IO. Joanna Jóźwik pokazała wszystko

W mediach społecznościowych pojawiło się bowiem nagranie z przygotowań kajaku do startu. Ten był uszkodzony i istniało ryzyko, że Fox zostanie pechowo wykluczona z rywalizacji. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie sprzętu do startu stanęły jednak na wysokości zadania, co pokazały późniejsze wyniki. Ale znaleźli nietypowe zastosowanie prezerwatywy.

Zobacz: Kamila Skolimowska nawiedziła przyjaciółkę we śnie. Zdradziła, jak jest w zaświatach

Na wideo doskonale widać, jak prezerwatywa naciągana jest na czubek kajaka po wcześniejszym nałożeniu specjalnej masy. - Założę się, że nie wiedzieliście, że prezerwatywy mogą być używane do naprawy kajaków - napisała Australijka na Instagramie. - Bardzo rozciągliwa, bardzo mocna. Nadaje karbonowi gładkie wykończenie - dodała. Nagranie znajdziecie na drugim slajdzie w poniższym poście.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze