Mistrzyni taekwondo może ruszać do Tokio. ALEKSANDRA KOWALCZUK nie jest zakażona wirusem

2021-07-17 22:17
Aleksandra Kowalczuk
Autor: Instagram Aleksandra Kowalczuk

Pozytywny wynik testu antywirusowego zatrzymał w kraju przed odlotem na igrzyska w Tokio zawodniczkę taekwondo ALEKSANDRĘ KOWALCZUK. Teraz zapowiada się, że 24-letnia reprezentantka Polski do Japonii poleci, tylko kilka dni później.

Pierwszy test przed odlotem zaplanowanym na sobotę 17 lipca wypadł negatywnie. Niestety, drugi był pozytywny. Trzeba było zrobić trzeci test. Wynik znów był negatywny, co sugeruje fałszywy rezultat poprzedniego. Nie udało się jednak uzyskać w sobotę anulowania decyzji o izolacji. Wylot przełożony został o cztery dni. Taekwondzistka AZS Poznań dotrzeć ma do Tokio 22 lipca rano, pięć dni przed startem.

Wystąpić ma jako jedna z dwóch reprezentantek kraju, w kategorii pow. 67 kg (tą drugą jest Patrycja Adamkiewicz w wadze 57 kg). Ale żeby do tego doszło, musi przed wyjazdem przejść ponownie procedurę antycowidową – dwa z rzędu testy negatywne.

Aleksandra Kowalczuk w młodości trenowała m.in. gimnastykę i jazdę konną. Koreańską sztuką walki czyli taekwondo zajęła się w wieku 11 lat. W dorobku ma zarówno medale w wadze ciężkiej w kategoriach juniorów (złoto ME 2013), młodzieżowców (brąz ME 2015 i srebro ME 2016), wreszcie seniorów (srebro uniwersjady 2017, złoto ME 2018 i brąz ME 2021).

16/07/2021  PS   Polska taekwondzistka z pozytywnym wynikiem testu na COVID. Nie poleci na Igrzyska?  https://sport.se.pl/tokio-2020/polska-taekwondzistka-z-pozytywnym-wynikiem-testu-na-covid-nie-poleci-na-igrzyska-aa-oUVb-bcYV-sQu4.html?preview=LA41rraTKAYrmLpAHqm3GleUPiRwAV1CkSIgyLv7KKs%3D

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE