Nikias Arndt

i

Autor: AP PHOTO Nikias Arndt

Niemiec wywołał skandal na IO! Wyzywał rywali swojego rodaka

2021-07-28 14:52

W trakcie igrzysk olimpijskich nie raz dochodzi do tarć między zawodnikami czy nawet sztabami trenerskimi. Teraz wielki, rasistowski skandal wywołał dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Kolarskiego Patrick Moster. W obrzydliwy sposób obrażał on rywali jednego z niemieckich kolarzy, przy okazji motywowania swojego rodaka do większego wysiłku.

Igrzyska olimpijskie to czas wielkie sportowej rywalizacji, a jednym z motywów przewodnich tej imprezy jest szeroko pojęty pokój. Niestety, niektórzy zawodnicy czy członkowie sztabu czasami dają ponieść się emocjom. Tak była w przypadku dyrektora sportowego Niemieckiego Związku Kolarskiego Patricka Mostera. W trakcie wyścigu kolarskiego Moster starał się zmotywować jednego ze swoich rodaków, Nikiasa Arndta, ale zrobił to w niezwykle obraźliwy sposób dla jego rywali. Dyrektor sportowy powiedział, by Arndt „gonił poganiaczy wielbłądów”, a najprawdopodobniej miał na myśli Azzedine Lagaba z Algierii oraz Amanuela Ghebreigzabhiera z Erytrei, którzy byli przed niemieckim zawodnikiem.

Tomasz Fornal o kolegach z kadry siatkarzy: Dajmy im się rozkręcić

Dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Kolarskiego przeprasza

Nietrudno było się domyśleć, że takie zachowanie szybko wywoła niemały skandal. Patrick Moster również szybko zorientował się, że słowa te były nie na miejscu i postanowił za nie przeprosić. – Jest mi przykro. Mogę tylko przeprosić za słowa, które wypowiedziałem. W tamtej chwili czułem dużo stresu i byłem rozgorączkowany, ale to nie jest wymówka. To nie powinno się zdarzyć – powiedział Patrick Moster cytowany przez niemiecki portal Sport.sky.de.

Kolejna wpadka Eurosportu! Komentator nie wiedział, że go słychać

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze