sztafeta mieszana 4 x 400 metrów

Autor: Cyfra Sport sztafeta mieszana 4 x 400 metrów

Pierwszy Mazurek Dąbrowskiego w Tokio! Polska sztafeta odebrała medal

2021-08-01 7:30

Polacy w końcu doczekali się upragnionego złota na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! Wiele osób wskazywało na to, że polska sztafeta 4 x 400 metrów ma szansę na zdobycie medalu, ale mało kto spodziewał się złota i to w takim wspaniałym stylu! Ceremonia medalowa naszej sztafety odbyła się nad ranem czasu polskiego. Zobaczcie, jak Polacy cieszyli się ze swojego wspaniałego sukcesu!

Igrzyska olimpijskie w stolicy Japonii nie rozpieszczają polskiego kibica. Polacy do sobotniego popołudnia zdobyli jedynie srebro, a dokonały tego wioślarki w wyścigu czwórek podwójnych. Od tamtej pory kolejne szanse przepadały, ale na szczęście nasz sztafeta mieszana 4 x 400 metrów stanęła na wysokości zadania i zdobyła złoty medal! Radość była ogromna, ponieważ nasi zawodnicy świetnie rozegrali finałowy bieg, a przewaga na mecie nad Amerykanami i Dominikaną była bardzo wyraźna. Tuż po zakończeniu biegu wiele osób zastanawiało się, czy medal odbiorą tylko finaliści, czy wraz z nimi udekorowani zostaną zawodnicy, którzy biegli w półfinale (między oboma biegami doszło do aż trzech zmian personalnych w składzie). Okazało się, że medal otrzymają wszyscy, jednak na ceremonii pojawić się może tylko drużyna z finałowego biegu.

Tata polskiej mistrzyni olimpijskiej: Natalia nabyła wydolności dzięki pływaniu

Zobacz ceremonię medalową z udziałem polskiej sztafety mieszanej

W półfinale awans wywalczyli Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński, którzy przy okazji pobili rekord Europy. Trenerzy postanowili zmienić skład sztafety na finałową rywalizację i w drużynie pozostał jedynie Kajetan Duszyński, a dołączyli do niego Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic. To właśnie oni wywalczyli złoty medal (z czasem 3.09,87, czym poprawili rekord Europy ustanowiony w półfinale) i stanęli na podium, ale na ten sukces zapracowała cała siódemka naszych biegaczy. Poniżej umieszczamy wideo z ceremonii medalowej.

Tak Kajetan Duszyński zaskoczył swoją dziewczynę Andżelikę po finale. Była w szoku

Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?