Pierwszy medal dla Polski w Tokio! Wiemy, ile zarobią za srebro

i

Autor: Paweł Skraba / SE Pierwszy medal dla Polski w Tokio! Wiemy, ile zarobią za srebro

Pierwszy medal dla Polski w Tokio! Wiemy, ile zarobią za srebro

Ten dzień w końcu nastał! Polska ma pierwszy medal w Tokio 2020. Biało-czerwoni sięgnęli po srebro w wioślarstwie w konkurencji czwórki podwójnej kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Zawodniczki oraz trener mogą spodziewać się wielkiej wypłaty. Wiemy, ile pieniędzy mają otrzymać. Ile zarobią za srebro IO Tokio 2020?

Doczekaliśmy się pierwszego medalu igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Pierwszy krążek dla Polski wywalczyły nasze wioślarki. Biało-czerwone w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wyprzedziły po szalonym wyścigu Holenderki, Niemki i Australijki. Nasze sreberka nie ukrywały wielkiego wzruszenia. Najmocniej sytuację przeżyła Katarzyna Zillman. - Kocham dziewczyny bardzo. Były bardzo ciężkie warunki, bardzo duże fale. Nic nie widziałam, przyrzekam! Rozejrzałam się: prawie wszyscy za nami - z trudem mówiła przez łzy!

Polki dopiekły Niemkom i się popłakały! Pierwsze słowa po srebrnym medalu. Tokio 2020

Tokio 2020: Wiemy, ile Polki zarobią za medal IO!

Biało-czerwone przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą 6,23 sekundy nad Polkami. Na trzeciej pozycji finiszowały Australijki. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann za wielki sukces mogą liczyć na wielkie wynagrodzenie.

Polska ma pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Biało-czerwone za srebro otrzymają sowite nagrody. Te robią naprawdę duże wrażenie! Po 60 tysięcy złotych otrzyma każdy ze sportowców - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Co ważne, duże pieniądze otrzyma także trener naszych zawodniczek. W jego przypadku chodzi o kwotę w wysokości 40 tysięcy złotych.

Świetne wieści z Tokio. Polki liderkami w walce o złoto!

Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze