Katarzyna Zillmann

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Katarzyna Zillmann

Polki dopiekły Niemkom i się popłakały! Pierwsze słowa po srebrnym medalu. Tokio 2020

2021-07-28 4:34

Mamy srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Polska czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wyszarpała krążek Niemkom. Biało-czerwone popłynęły znakomicie i utarły nosa rywalkom. W pierwszym wywiadzie z TVP Sport po medalu nie ukrywały emocji. Katarzyna Zillmann płakała i długo nie mogła dojść do siebie!

Piękna, srebrna noc dla Polski! Podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w końcu udało się otworzyć worek z medalami. Polskie wioślarki z czwórki podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal. To była fantastyczna walka. Polki wyprzedziły Niemki i uległy jedynie Chinkom. Na ostatnich 500 metrach Polki włączyły kolejny bieg, a Niemki na zmęczeniu popełniły błąd, pogubiły się i to otworzyło nam drogę do srebra. Polska ma pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! Biało-czerwone tuż po sukcesie stanęły do pierwszego wywiadu

NIE PRZEGAP! SREBRO dla Polski podczas Tokio 2020! Wreszcie mamy medal! Wielki sukces czwórki podwójnej pań

Tokio 2020: Polka popłakała się po srebrnym medalu w Tokio!

Nasze sreberka nie ukrywały wielkiego wzruszenia. Najmocniej sytuację przeżyła Katarzyna Zillman. - Kocham dziewczyny bardzo. Były bardzo ciężkie warunki, bardzo duże fale. Nic nie widziałam, przyrzekam! Rozejrzałam się: prawie wszyscy za nami - z trudem mówiła przez łzy! Zachwycona srebrem IO Tokio 2020 była Maria Sajdak. - Wyprzedziliśmy Holenderki, wyprzedziliśmy Niemki. To było to na co nas stać! Jesteśmy szczęśliwe! - mówiła zachwycona. Wzruszona była także Agnieszka Kobus-Zawojska, która nieco dopiekła Niemkom.

- Piękne uczucie. Jadę z fantastycznymi koleżankami. Inna obca, by nie popłynęła. Przez nas Niemki się pogubiły i są bez medalu. Pozdrawiam trenera Witkowskiego (pracuje z Niemkami od IO Rio 2016 - dop. red.). To nie jest z mojej strony wredne. To jest sport, to jest rywalizacja - powiedziała w wywiadzie z TVP Sport. - Teraz będziemy mieć w domu dwa medale w szufladzie, dwa srebrne. Miałyśmy plan się rozpędzać, pójść razem z Chinkami, ale one odpaliły za szybko, ale wiedziałyśmy, że jesteśmy mocne. Jesteśmy nie do zagięćia! Wiedziałam, że damy radę - mówiła zachwycona Marta Wieliczko.

Zobacz, jak Polki odbierały medale Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w galerii poniżej! Ale emocje!

Najnowsze