Maria Andrejczyk

Autor: Paweł Skraba/Super Express Maria Andrejczyk

Szczęśliwy talizman na głowie Marii Andrejczyk! Pomógł jej zdobyć medal

2021-08-06 15:10

Maria Andrejczyk była zdecydowaną faworytką do medalu igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w rzucie oszczepem. Polka rzucała w tym sezonie najdalej i fani mieli prawo oczekiwać, że 25-latka będzie walczyć o podium tokijskiej imprezy. Andrejczyk spełniła pokładane w niej nadzieje i zdobyła srebrny medal. W walce o sukces pomógł jej niezwykły talizman.

Maria Andrejczyk o medal olimpijski otarła się już 5 lat temu, gdy startowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wtedy zajęła 4. miejsce a do medalu zabrakło jej kilku centymetrów. W sezonie 2021 Maria Andrejczyk zaczęła jednak osiągać takie wyniki, których nie osiągały jej rywalki. Na igrzyska jechała więc jako jedna faworytek do medalu z dużą szansą na złoto. Ostatecznie Maria Andrejczyk wywalczyła srebrny medal, co z pewnością jest wielkim sukcesem i wspaniałą przygodą dla 25-letniej zawodniczki. Co ciekawe, podczas rzutów Marii Andrejczyk miała przy sobie swego rodzaju talizman.

Tokio 2020: Srebrny medal Marii Andrejczyk! 12 krążek dla Polski

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego

Maria Andrejczyk ze srebrem olimpijskim, talizman pomógł osiągnąć sukces?

Maria Andrejczyk w trakcie zawodów miała przy sobie specjalny talizman. Polka startowała z biało-czerwoną tasiemką wplecioną we włosy. Tym samym okazała przywiązanie do narodowych barw i próbowała sobie dodać otuchy w trakcie rzutów. Jak widać to się opłaciło, ponieważ Maria Andrejczyk sięgnęła po srebrny medal! Polka zajęła 2. miejsce dzięki rzutowi na odległość 64,61 m, zawody wygrała natomiast Chinka Liu Shiying rzutem na 66,34 m.