Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik

i

Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik

Sztafeta 4x400 kobiet skład. Kto biegnie w sztafecie 4x400 kobiet? Przedstawienie składu kobiecej sztafety 4x400 na igrzyska w Tokio

2021-07-21 12:27

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio będziemy mogli oglądać ponad 200 polskich zawodników, z czego ponad 1/4 to lekkoatleci. W nich dużą grupę stanowią biegacze oraz biegaczki, które walczyć będą o medale m.in. w sztafecie 4x400 metrów. Dwa lata temu Polki zdobyły w tej konkurencji srebro mistrzostw świata. Czy uda im się także teraz sięgnąć po medal olimpijski? Dowiedz się, kto wystartuje w sztafecie 4x400 kobiet na igrzyskach w Tokio. Sztafeta 4x400 kobiet skład.

Igrzyska olimpijskie w Tokio to kolejna wielka sportowa impreza, jaka odbędzie się w 2021 roku. Na torach biegowych w stolicy Japonii zobaczymy m.in. polskie zawodniczki, które walczyć będą w sztafecie 4x400 metrów. Na tym dystansie nasze zawodniczki zdobyły niedawno, bo w 2019 roku, srebrny medal mistrzostw świata rozgrywanych w Doha. Teraz Polki chcą udowodnić, że ten sukces nie był przypadkowy i staną do walki o medal również na igrzyskach w Tokio. Co ciekawe, trener sztafety 4x400 kobiet, Aleksander Matusiński, mógł zabrać ze sobą aż osiem zawodniczek. Każda z nich ma szansę na start i spełnienie marzeń o występie na igrzyskach.

Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik w ogromnej kolejce na lotnisku

Sztafeta 4x400 kobiet – skład

Na mistrzostwach świata w Doha w 2019 roku srebrny medal wywalczyło aż 5 naszych zawodniczek. Oprócz czwórki, która pobiegła w finale, krążek otrzymała także Anna Kiełbasińska, która wystąpiła w eliminacjach. W finałowym biegu skład polskiej sztafety tworzyły natomiast: Iga Baumgart-Witan, Partycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic. Trzy z nich będą reprezentować Polskę także na igrzyskach w Tokio. Na zawodach w stolicy Japonii zabraknie natomiast Patrycji Wyciszkiewicz, która zmaga się z kontuzją.

Kto biegnie w sztafecie 4x400 kobiet?

Warto jednak zauważyć, że nie jest przesądzone, w jakim składzie wystąpią polskie biegaczki w sztafecie 4x400 metrów i nie muszą być to zawodniczki, które sięgały po medal w Doha. W zespole są także Natalia Kaczmarek, Dominika Baćmaga, Kornelia Lesiewicz i Kinga Gacka. Każda z nich również marzy o wzięciu czynnego udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostateczną decyzję podejmą trenerzy, którzy ocenią dyspozycję polskich zawodniczek przed ich startem w zawodach.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze