Anna Kiełbasińska

i

Autor: Cyfra Sport Anna Kiełbasińska

Anna Kiełbasińska: kim jest? Sylwetka polskiej biegaczki. Anna Kiełbasińska: partner, rodzina, osiągnięcia

2021-07-15 14:10

Anna Kiełbasińska walczy o miejsce w składzie sztafety w biegu 4 x 400 metrów kobieta. Utytułowana zawodniczka ma w swoim dorobku medale mistrzostw świata oraz europy oraz starty na igrzyskach w Londynie (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). Czy tym razem uda jej się zaprezentować na tyle wysoki poziom, aby wraz ze swoimi koleżankami ze sztafety cieszyć się z medalu olimpijskiego? IO Tokio: Kim jest Anna Kiełbasińska? Sylwetka polskiej biegaczki - partner, rodzina, osiągnięcia.

Anna Kiełbasińska to doświadczona polska biegaczka, która od wielu lat odnosi sukcesy na zawodach w Polsce, Europie i na świecie. 31-latka ma za sobą także starty na igrzyskach olimpijskich, jednak, jak dotąd, nie przywiozła z nich żadnego medalu. Jak spora część polskich lekkoatletów, Anna Kiełbasińska jest także żołnierzem Wojska Polskiego. W 2016 roku urodzona w Warszawie zawodniczka ujawniła, że od dziecka zmaga się z chorobą autoimmunologiczną, powodującą wypadanie włosów. To jednak nie przeszkadza jej prowadzić normalnego życia i osiągać dużych sukcesów sportowych.

Zobacz także: Choroba zadała polskiej sprinterce potworny cios. Mówiła o wstydzie, dla kobiet to wielkie okropieństwo

Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale

Anna Kiełbasińska - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

Reprezentantka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego startowała w swojej karierze w wielu konkurencjach sprinterskich – biegała na 100, 200 oraz 400 metrów. Startowała także w biegach przez płotki. Wielokrotna mistrzyni Polski w hali m.in. w biegu na 400 metrów (2009), czy na 200 metrów (2011, 2012, 2014, 2015). Na arenie międzynarodowej największe sukcesy odnosiła w 2019 roku – sięgnęła wtedy po złoto halowych mistrzostw Europy w sztafecie 4 x 400 metrów w Glasgow, srebro mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów (choć startowała tylko w eliminacjach) w Doha oraz złoto światowych wojskowych igrzysk sportowych w Wuhan w tej samej dyscyplinie. Na igrzyskach olimpijskich startowała 2-krotnie – W Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), jednak w obu przypadkach odpadła w eliminacjach w biegu na 200 metrów. Teraz ma nadzieję, że uda się jej zdobyć medal razem z koleżankami ze sztafety 4 x 400 metrów.

Anna Kiełbasińska – partner Artur, rodzina

Anna Kiełbasińska nie zdradza wiele na temat swojej rodziny. 31-latka urodziła się w Warszawie i tam stawiała pierwsze kroki, jednak w 2016 roku dołączyła do Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. W tym roku także zdecydowała się opowiedzieć o tym, że choruje na łysienie plackowate. Do tej pory wiedziało o tym tylko grono jej najbliższych, które bardzie wspiera biegaczkę w jej zmaganiach z chorobą. Partnerem życiowym Anny Kiełbasińskiej jest Artur Waś – reprezentant Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Kalendarz startów sztafety 4 x 400 m kobiet

  • 5.08 I runda
  • 7.08 finał
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze