Sztafeta USA w finale. Przekroczyli strefę z cudzej winy?

2021-07-31 0:16
Lynna Irby (pośrodku) w chwili ogłoszenia dyskwalifikacji
Autor: AP

Polskiej sztafecie mieszanej 4x400 m przyjdzie jednak zmierzyć się w olimpijskim finale z mistrzami świata, Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie, pierwsi na mecie pierwszego przedbiegu, zostali za metą zdyskwalifikowani z powodu przekroczenia strefy zmian przy pierwszym przekazaniu pałeczki. Po złożeniu protestu dyskwalifikację anulowano. To samo dotyczy sztafety Dominikany, czwartej w tym biegu.

Amerykanka Lynna Irby oczekiwała na przekazanie pałeczki przez Elijah Godwina stojąc zaledwie dwa metry przed końcem 20-metrowej strefy. Przejęła ją kilka metrów za linią końcową. Po nałożeniu dyskwalifikacji ekipa USA odwołała się argumentując, że jeden z sędziów źle wskazał Lynnie Irby miejsce ustawienia się. Tyle że pozostałe biegaczki drugiego odcinka potrafiły ustawić się we właściwym miejscu, a ona nie zauważyła(?), że odstaje od nich.

Przywrócenie USA i Dominikany do udziału w finale oznacza, że wypadły z niego Niemcy i Hiszpania. Taki był stan rzeczy w nocy z piątku na sobotę. Nie można wykluczyć jednak kontrprotestów ze strony innych ekip.

Najlepszy czas eliminacji uzyskała Polska (Kowaluk, Baumgart-Witan, Hołub-Kowalik i Duszyński) bijąc rekord Europy rezultatem 3.10,44 min, przed Holandią - 3.10,69. USA uzyskały w swojej zwycięskiej serii trzeci czas przedbiegów - 3.11,39.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze