Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Te młode gwiazdy mają błyszczeć w Tokio! Jest Iga Świątek!

2021-07-20 13:29

Już w piątek ceremonia otwarcia, dzień później poznamy pierwszych mistrzów olimpijskich igrzysk w Tokio. Na japońskich arenach zobaczymy tysiące sportowców z całego świata, w tym wielu medalistów Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Wśród tych, którzy zdaniem ekspertów mają szansę na medal w seniorskiej rywalizacji, jest Iga Świątek.

Świątek w 2018 roku podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires wywalczyła złoty medal w deblu. Polka po triumf sięgnęła w parze ze Słowenką Kają Juvan.

Michał Haratyk zdecydował się na szczere wyznanie przed IO Tokio 2020! Odczuwał potworny ból, konieczna była operacja

Na oficjalnej stronie igrzysk Tokio 2020 dziennikarze wskazali nazwiska kilku młodych gwiazd, które mają na koncie medale wśród młodzieży i ich zdaniem mogą zawojować także w rywalizacji seniorów.

I w gronie zaledwie ośmiu zawodników znalazła się właśnie Świątek.

"W zeszłym roku została pierwszą polską tenisistką, która wygrała turniej wielkoszlemowy. Zwyciężając Roland Garros stała się najmłodszą mistrzynią French Open od 1992 roku i wygranej Moniki Seles. Świątek pójdzie teraz w ślady ojca Tomasza, który startował w wioślarstwie podczas igrzysk w Seulu w 1988 roku" - czytamy na oficjalnej stronie igrzysk.

Oprócz Świątek w wąskim gronie wyróżnionych znaleźli się: Kaylee McKeown (Australia, pływanie), Duda (Brazylia, siatkówka plażowa), Anthony Ginting (Indonezja, badminton), Fan Zhendong (Chiny, tenis stołowy), Yuka Saso (Filipiny, golf), Kristof Milak (Węgry, pływanie) oraz Noah Lyles (USA, lekkoatletyka).

Szanse medalowe Polaków na Tokio 2020. Czekają nas prawdziwe żniwa?!

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze