Michał Haratyk

i

Autor: Cyfra Sport Michał Haratyk

Michał Haratyk zdecydował się na szczere wyznanie przed IO Tokio 2020! Odczuwał potworny ból, konieczna była operacja

2021-07-20 13:25

Życie sportowców nie jest usłane różami, o czym zarówno sami zawodnicy oraz ich rodziny i fani mogli przekonać się już niejednokrotnie. Długie i wyczerpujące treningi oraz sprawdzanie granic swojego ciała sprawia, że organizm w pewnym momencie ma już dość. Na własnej skórze niedawno przekonał się o tym Michał Haratyk, jeden z reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą wyznał z jakim bólem musiał się mierzyć.

Piłkarze, siatkarze, lekkoatleci i pozostali sportowcy w ciągu swojej kariery muszą robić wszystko, aby ich ciało było jak najlepiej przystosowane do kolejnych zawodów, aby odnosić sukcesy, a co za tym idzie zapewnić byt swojej rodzinie. Niekiedy jednak zdarza się, że organizm sportowca nie współpracuje z zawodnikiem, co może prowadzić do choroby, czy nawet śmierci. O tym, jak kruche potrafi być zdrowie przekonał się m.in. Łukasz Kaczmarek, a niedawno również Michał Haratyk. Polski lekkoatleta, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio rywalizować będzie w pchnięciu kulą w pewnym momencie musiał zmagać się ze straszliwym bólem, co doprowadziło w konsekwencji do operacji. Na krótko przed startem imprezy w Japonii, Haratyk opowiedział o tym, co go spotkało. 

Michał Haratyk zmagał się z potwornym bólem

Lekkoatleta był w szczytowej formie, jednak w pewnym momencie jego ciało powiedziało stop. - Zaczęło się tydzień przed mityngiem w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie (...) Czułem odłamki w łokciu. Przed tym wszystkim był jeszcze mityng w Szczecinie. Poczułem wtedy, że już jest kłopot. Ręka się dobrze nie zginała, nie prostowała (...)  Budował się stan zapalny. Brałem leki, żeby nieco ustąpił, ale mało to dawało. Po szesnastu pchnięciach musiałem przerywać treningi, bo bolało bardzo mocno - wyznał w rozmowie z "TVP Sport" Haratyk w marcu ubiegłego roku. - Musiałem poddać się operacji. Nie było żartów (...) Miałem bardzo dużo odłamków w łokciu. Do teraz jest problem - wyznał lekkoatleta.

Malwina Kopron podjęła decyzję, która może wielu zszokować! Dla większości kobiet taki krok byłby nie do pomyślenia

Przemysław Zamojski przed IO Tokio 2020

Kolejne igrzyska Haratyka

Dla Polaka, który specjalizuje się w pchnięciu kulą, Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą drugą imprezą tej rangi, na które udało mu się awansować. W 2016 roku 29-latek z Cieszyna nie przebrnął jednak sita eliminacji w Rio de Janeiro, pchając kulę na odległość 19,97 m. Od tamtej pory Michał Haratyk sięgnął po mistrzostwo Europy i halowe mistrzostwo Europy, trzy złote medale podczas mistrzostw Polski i cztery złote krążki podczas halowych mistrzostw Polski. Teraz Polak będzie miał szasnę zabłysnąć formą w Japonii i poprawić swój wynik z 2016 roku. 

Afera z pływakami przed Tokio 2020! Wybitni olimpijczycy bezlitośni, Paweł Słomiński mocno oberwał

Zobaczcie jak wygląda stołówka w wiosce olimpijskiej w Japonii

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze