Tokio 2020 siatkówka DRABINKA. Faza pucharowa z kim grają Polacy?

2021-08-01 19:14
Siatkówka, Tokio 2020, igrzyska, Polska - Włochy, siatkarze, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon
Autor: FIVB Polscy siatkarze podczas meczu z Włochami na igrzyskach w Tokio

Tokio 2020 DRABINKA siatkówka. Faza pucharowa z kim grają Polacy? Kiedy grają siatkarze na Tokio 2020. Polacy wygrali swoją grupą na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, dzięki czemu w ćwierćfinale trafili na teoretycznie najsłabszą drużynę z drugiej grupy. Teraz rozpoczyna się rywalizacja pucharowa, w której nie ma miejsca na błędy. Czy Polacy spełnią oczekiwania i zdobędą medal igrzysk olimpijskich? Tokio 2020 drabinka siatkarzy. Faza pucharowa siatkówki mężczyzn kto z kim gra?

Turniej siatkarski na igrzyskach olimpijskich już teraz przyniósł nam wiele emocji. W Polsce uwaga jest zwrócona przede wszystkim na naszych zawodników, którzy mają wielki apetyt na olimpijski medal. Reprezentacja Polski to jedna z najlepszych ekip na świecie ostatnich lat, a najlepiej świadczą o tym ostatnie wyniki – Polacy w 2014 i 2018 roku sięgali po tytuł mistrza świata, zaś w Lidze Narodów rozgrywanej przed igrzyskami olimpijskimi Tokio 2020 nasi siatkarze przegrali tylko z Brazylią. Apetyty na medal igrzysk są ogromne, zwłaszcza, że po raz ostatni taki sukces udało odnieść się aż 45 lat temu.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu fazy grupowej turnieju siatkarskiego na igrzyskach w Tokio zaliczyli falstart. Polacy przegrali w meczu z Iranem na inaugurację igrzysk 2:3, ale to nie przeszkodziło im w awansie do kolejnej fazy turnieju. Nasi siatkarze świetnie poradzili sobie w kolejnych meczach i jeszcze przed ostatnim spotkaniem z Kanadą wywalczyli awans do ćwierćfinału. W ostatnim meczu Polacy wygrali 3:0 z Kanadyjczykami i do 1/4 finału awansowali z pierwszego miejsca. W tej fazie turnieju udział wezmą po 4 drużyny z dwóch grup, w których o awans rywalizowało po 6 zespołów. Polacy są jednymi z faworytów do zwycięstwa, ale o to z pewnością nie będzie łatwo, bo o medale walczyć będzie cała światowa czołówka.

Po zakończeniu fazy grupowej wyklarowały się składy ćwierćfinałów i droga Polaków do medalu. W ćwierćfinale Polacy zmierzą się z Francją, która w grupie B zajęła 4. miejsce. Jeśli uda pokonać się zespół "Trójkolorowych", to w kolejnym meczu trafi na kogoś z dwójki Argentyna-Włochy. Wydaje się więc, że podopieczni Vitala Heynena mają korzystną drogę do medalu na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! Poniżej cała drabinka turnieju siatkarskiego na IO Tokio 2020.

Tokio 2020 siatkówka faza pucharowa DRABINKA i TERMINARZ

Ćwierćfinały:

  • Kanada - Rosyjski Komitet Olimpijski (3.08, 2:00)
  • Japonia - Brazylia (3.08, 6:00)
  • Włochy - Argentyna (3.08, 10:00)
  • Polska - Francja (3.08, 14:30)

Półfinały:

  • Polska/Francja - Włochy/Argentyna (5.08, 6:00)
  • Japonia/Brazylia - Rosyjski Komitet Olimpijski/Kanada (5.08, 14:00)

Mecz o brązowy medal:

  • Mecz o brązowy medal (7.08, 6:30)

Finał:

  • Finał (7.08, 14:15)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze