Tokio 2020. Srebrne wioślarki wróciły do kraju, tłumy na lotnisku

2021-08-01 16:07
Powitanie wioślarek na Okęciu
Autor: Pawel Wodzyński/East News Powitanie wioślarek na Okęciu

Pierwsze nasze medalistki igrzysk Tokio 2020 są już w kraju. Do Polski przyleciały w niedzielę wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, które w środę wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej. Na lotnisku w Warszawie sportsmenki i ich trenera Jakuba Urbana powitały setki osób.

Wśród zgromadzonych w hali przylotów byli m.in. członkowie rodzin, a także wielu kibiców. Reprezentantki Polski cierpliwie rozdawały autografy i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z fanami. „Dziękujemy za tak liczne przybycie i miłe przywitanie naszych bohaterek. Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyniku, choć mam pewien niedosyt, bo uważam, że nasza reprezentacja wioślarska mogła przywieźć dwa, a może nawet trzy medale. Niestety, igrzyska olimpijskie rządzą się swoimi prawami, trzeba mieć trochę szczęścia” – powiedział na spotkaniu z mediami prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk.

Złota sztafeta przywitana w wiosce olimpijskiej

Polka popłakała się po półfinale. Ten widok chwyta za serce

„Dla mnie sam wyjazd na igrzyska jest wyróżnieniem. Znalezienie się wśród najlepszych to nagroda ze te wszystkie lata trenowania. Medal to tylko zwieńczenie tej całej pracy” – powiedziała Marta Wieliczko, która kontynuuje tradycje rodzinne. Tak się złożyło, że jej mama, obecna na lotnisku Małgorzata Dłużewska-Wieliczko, również srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie (Moskwa 1980), 1 sierpnia obchodziła 63. urodziny. Na lotnisku odśpiewano jej więc „Sto lat!”.

Rewelacyjny Patryk Dobek w finale! Włoch najszybszy na 100 metrów

Przypomnijmy, że polska czwórka w finale przegrała tylko z reprezentantkami Chin, a trzecie miejsce zajęły Australijki. Medal wioślarek był pierwszym i dotychczas jednym z dwóch medali Polaków w trwających igrzyskach. W sobotę złoto wywalczyła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4x400 m.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze