Rewelacyjny Patryk Dobek w finale! Włoch najszybszy na 100 metrów

2021-08-01 14:56
Patryk Dobek
Autor: Cyfra Sport Patryk Dobek

Popołudniowa sesja w niedzielę w lekkoatletyce nie była tak udana, jak sobotnia, ale nie zabrakło powodów do radości. A te dał przede wszystkim Patryk Dobek, który bez większych problemów awansował do finału 800 metrów i będzie miał szanse rywalizować o olimpijski medal. Zwieńczeniem dnia był finał 100 metrów panów.

Sobota była niesamowicie udana dla polskich lekkoatletów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zwłaszcza za sprawą sztafety mieszanej 4x400 metrów, która pobiegła po złoty medal. W niedzielę krążków nam nie przybyło, ale przede wszystkim Patryk Dobek przedłużył swoje nadzieje na taką zdobyć. Reprezentant Polski świetnie rozegrał swój bieg półfinałowy. Na ostatniej prostej przedarł się po wewnętrznej i przybiegł jako pierwszy.

 Dużo gorzej zaprezentował się natomiast Mateusz Borkowski. Drugi z Polaków nie miał szans na powalczenie o finał, gdyż swój bieg zakończył na ostatniej pozycji. Półfinałów nie przebrnęły również płotkarki. Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz były zbyt wolne, aby myśleć o biegu finałowym. Najważniejszym wydarzeniem sobotniego wieczora w lekkoatletyce w Tokio był bieg na 100 metrów mężczyzn. Złoty medal padł łupem Lamonta Jacobsa z Włoch, który jednocześnie pobił rekord Europy 9,80 s). Więcej dowiecie się przeglądając relację poniżej!

Na żywo

Tokio 2020 Lekkoatletyka 1.08

Witamy w relacji na żywo z sesji wieczornej w lekkoatletyce na igrzyskach w Tokio. Pierwsze konkurencje rozpoczną się po godzinie 12:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z sesji popołudniowej w lekkoatletyce na igrzyskach olimpijskich.

We wspaniałych nastrojach przystępujemy do kolejnych zmagań na stadionie olimpijskim. Wszystko za sprawą sztafety mieszanej 4x400 metrów, która w sobotnie popołudnie wywalczyła złoty medal. Dziś mamy nadzieję, że biało-czerwoni również zaprezentują się ze świetnej strony, bo kilku z Polaków ma szanse na życiowe osiągnięcie.

Warto zacząć od tego, że w eliminacjach rzutu młotem pań świetnie zaprezentowały się wszystkie Polki. Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Joanna Fiodorow awansowały do finału i być może będzie okazja, żeby znów zobaczyć reprezentanta Polski na podium.

Za moment rozpocznie się pierwsza konkurencja popołudniowej sesji. Panowie powalczą o medale w skoku wzwyż. Nas najbardziej interesuje to, co wydarzy się za około godzinę. Wówczas o finał biegu na 800 metrów powalczy dwóch Polaków: Patryk Dobek oraz Mateusz Borkowski.

Za nami powinien być już pierwszy bieg półfinałowy na 100 metrów, ale sędziowie mają problemy techniczne. Zawodnicy wciąż czekają na start.

Fred Kerley i Andre de Grasse w finale 100 metrów. Amerykanin i Kanadyjczyk pobiegli poniżej 10 sekund.

Bardzo wyrównany drugi bieg półfinałowy na królewskim dystansie. Wygrał Zharnel Hughes z czasem 9,98, a drugi na metę wbiegł Enoch Adegoke z Nigerii, który  o tysięczne sekundy wyprzedził Trayvona Bromella.

Ostatni półfinał na 100 metrów za nami. Chińczyk Su wystrzelił jak z katapulty, ale Włoch i Amerykanin dogonili go i finiszowali we trzech. Najszybszy okazał się Chińczyk z czasem 9,83 (nowy rekord Azji), a drugi był Ronie Baker. Z czasem awansuje jednak i trzeci Lamont Jacobs oraz czwarty Akani Simbine. To był najszybszy bieg półfinałowy.

Pierwsze emocje związane z Polakami! Przed nami półfinały w 100 metrach przez płotki z udziałem dwóch reprezentantek biało-czerwonych.

Pierwszy bieg półfinałowy wygrywa Tobi Amusan, a awans zdobywa również Devynne Charlton. Klaudia Siciarz z czasem 12.84 (najlepszy w sezonie) zajęła 5. miejsce i kończy udział na igrzyskach. Ale to był dobry występ zawodniczki z Krakowa.

Falstart w drugim biegu półfinałowym z udziałem Pii Skrzyszowskiej. Wydaje się, że to był błąd sędziów, a szkoda, bo Polka świetnie ruszyła, trzeci czas reakcji.

Za trzecim razem zawodniczki w końcu ruszyły. Z czasem 12.40 wygrywa Britany Anderson bijąc swój rekord życiowy. Kendra Harrison pobiegła o 0.11 sekundy wolniej od Jamajki, ale ma awans. Pia Skrzyszowska szósta z czasem 12.89 i jest szósta.

Rekord olimpijski w wykonaniu Jasmine Camacho-Quinn! 12.26 - w takim czasie pobiegła Portorykanka! Daleko za jej plecami druga była Megan Tapper. Ale chyba kandydatką do złota w tej konkurencji będzie Camacho-Quinn.

Co jeszcze przed nami? Za moment finał trójskoku kobiet, a dziesięć minut później pierwszy półfinał na 800 metrów z udziałem Dobka. Zwieńczeniem dnia na stadionie olimpijskim będzie finał 100 metrów.

Tymczasem w skoku wzwyż panów zawodnicy mają pierwsze poważne problemy na wysokości 2,27m. Ale jeszcze sześciu lekkoatletów liczy się w walce o medal.

Yulimar Rojas pobiła rekord olimpijski w trójskoku już w pierwszej próbie! Nowy rekord wynosi 15,41m i tym samym Wenezuelka zrobiła poważny krok w kierunku olimpijskiego złota!

Pierwszy półfinał na 800 metrów przed nami! Trzymamy kciuki za Patryka Dobka!

Rewelacyjny bieg Dobka! Wygrał swój bieg! Kapitalny finisz! Wydawało się, że zostanie zamknięty na wewnętrznej, ale znalazł lukę i ją wykorzystał. Brawo, brawo!

A teraz Mateusz Borkowski powalczy o finał. Jego awans byłby gigantycznym sukcesem, za co trzymamy kciuki!

Niestety, Mateusz Borkowski w połowie drugiej 400. zaczął odpadać od stawki i przybiegł jako ostatni. Zwyciężył Peter Bol, drugi był Clayton Murphy. Bieg nieco szybszy niż ten z udziałem Dobka, ale różnice niewielkie.

Ferguson Rotich wygrywa ostatni bieg półfinałowy na 800 metrów. na ostatni wirażu natomiast Nijel Amos i Isaiah Jewett wywrócili się. Bezpośredni awans wywalczył jeszcze natomiast Amel Tuka.

Siedmiu zawodników zostało w rywalizacji o medale w skoku wzwyż. Mutaz Barshim i Gianmarco Tamberi na razie bez ani jednej zrzutki.

Czas na kolejne półfinały. Tym razem panowie pobiegną 400 metrów przez płotki. Polaków w tej konkurencji nie mamy.

Bez niespodzianek w pierwszym biegu. Amerykanin Rai Benjamin i Karsten Warholm z dużą przewagą przybiegli na metę, a pierwszy był Norweg. Obaj są pewni awansu do finału.

W trójskoki pań wciąż prowadzi Wenezuelka Rojas. Na drugim miejscu jest Mamona (15,01m), a trzecia Ricketts (14,84m). Kończy się czwarta kolejka skoków.

W drugim biegu półfinałowym na 400 metrów przez płotki pierwszy był Brazylijczyk Alison dos Santos, a tuż za nim zafiniszował Abderrahman Samba. Obaj panowie są pewni udziału w finale.

Dramat Jamajczyka w ostatnim półfinale 400m ppł. Wydawało się, że Jaheel Hyde na ostatniej prostej będzie prowadził, ale wywrócił się po zahaczeniu płotka. Wykorzystali to Kyron McMaster i Rasmus Magi, którzy z dużą przewagą nad resztą stawki awansowali do finału. Za kilkanaście minut finał 100 metrów panów!

Nerwowe momenty w skoku wzwyż. Żaden z sześciu zawodników nie zaliczył wysokości 2,39m.

Nowy rekord świata w trójskoku! Rojas skoczyła 15,67 m i pobiła wieloletni rekord, a także przypieczętowała złoty medal olimpijski!

Porządkując... W trójskoku złoto zdobyła oczywiście Rojas, srebro Mamona, a na najniższym stopniu podium stanie Ana Peleteiro.

Dwa złote medale w skoku wzwyż! Gianmarco Tamberi i Mutaz Barshim ex aequo na pierwszym miejscu! Brąz dla Maksima Nedasekau.

Sprinterzy już na bieżni. Za chwilę finał 100 metrów!

Falstart w 100 metrach! Hughes zdyskwalifikowany!

Lamont Jacobs mistrzem olimpijskim na 100 metrów! Doskonały bieg reprezentanta Włoch, poprawił rekord Włoch! 9.80 - czas złotego medalisty. Srebro dla Freda Kerley'a, a brąz dla Andre de Grasse!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze