Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka - Szermierka

i

Autor: Instagram

Trudne losowanie polskich szpadzistek! Na ich drodze staną m.in. byłe mistrzynie Europy

2021-07-23 9:07

Igrzyska olimpijskie w Tokio, choć jeszcze oficjalnie nieotwarte, już się w zasadzie zaczęły. Za nami pierwsze mecze olimpijskich drużyn piłkarskich, a teraz poznaliśmy rywalki naszych trzech szpadzistek. Okazuje się, że w 1/16 finału olimpijskiego turnieju zmierzą się one z wymagającymi rywalkami – medalistkami mistrzostw Europy czy świata.

Szpadzistki z Ukrainy, Rosji i Estonii będą rywalkami trójki biało-czerwonych w pierwszej rundzie (1/16 finału) olimpijskiego turnieju indywidualnego w Tokio. Jako pierwsza w sobotę - o godz. 3.25 - wyjdzie na planszę Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków, 29.FIE), którą los skojarzył z 13. w światowym rankingu Wiolettą Kołobową. 29-letnia Rosjanka to dwukrotna (2015, 2017) mistrzyni Europy.

Pół godziny później powinna rozpocząć się walka Ewy Trzebińskiej (AZS AWF Katowice, 30.FIE) z 12. w klasyfikacji szpadzistek Estonką Kathriną Lehis, mistrzynią Starego Kontynentu z 2018 roku. We wtorek zmierzą się ponownie w rywalizacji drużynowej.

O tej samej porze inauguracyjny pojedynek ma zaplanowany Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków). Najniżej notowana (37.FIE) z podopiecznych trenera kadry Bartłomieja Języka spotka się z 10. w świecie Ołeną Krywycką. Ukrainka to dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata.

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze