Zofia Klepacka - Żeglarstwo

i

Autor: East News

Udany start windsurferów. Zofia Klepacka wygrała wyścig.

2021-07-25 14:12

Zaczęło się znakomicie. Po dwóch wyścigach Zofia Klepacka-Noceti (35 l.) była liderką olimpijskich zmagań w windsurfingowej klasie RS:X. Ostatecznie zakończyła pierwszy dzień regat na drugiej pozycji. Piotr Myszka zajmuje siódmą lokatę.

Zofia Klepacka rozpoczęła od czwartej lokatyw pierwszym wyścigu (najszybsza była broniąca tytułu z Rio Francuzka Charline Picon). W kolejnym to deskarka Legii była najszybsza i wyszła na prowadzenie. W trzecim starcie Polka minęła metę jedenasta, a wyścig padł łupem mistrzyni świata, Holenderki Lilian De Geus, przed Picon.

Najgorszy wynik w trzech wyścigach każdej z uczestniczek został odrzucony z dorobku punktowego. Po pierwszym dniu prowadzi Charline Picon - 3 pkt, przed Klepacką - 5 i Włoszką Martą Maggetti – 6. De Geus zajmuje 6. lokatę – 9 pkt. Kolejne wyścigi – już w poniedziałek od godz. 5.00 czasu polskiego.

40. urodziny obchodził w niedzielę Piotr Myszka. To dopiero drugi jego olimpijski start. On z kolei zaczął od 11. pozycji, po czy w kolejnych startach był czwarty i szósty. Dało mu to siódme miejsce po jubileuszowym dniu z dorobkiem 10 pkt (po odrzutce). Niespodziewanym liderem jest Szwajcar Mateo Sanz Lanz - 2 pkt, przed Angelem Granda-Roque (Hiszpania) - 5 pkt oraz mistrzem świata, Holendrem Kiranem Badloe – 6.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze