Wielkie zmiany przed finałem sztafety! Polska gwiazda wraca!

2021-07-31 13:19
Justyna Święty-Ersetic
Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic

Finał biegu sztafety mieszanej 4x400 metrów to jedna z największych szans reprezentacji Polski na medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tuż przed startem biegów dowiedzieliśmy się, że Justyna Święty-Ersetic wróci do składu drużyny i powalczy o medal. Przed nami wielkie emocje i wspaniała szansa, aby powiększyć dorobek medalowy!

Justyna Święty-Ersetic wróci do składu reprezentacji Polski w biegu finałowym sztafety mieszanej 4x400 metrów ! Reprezentantka Polski, która jeszcze kilka dni temu zmagała się z kontuzją nogi, powalczy o medal wraz z Zalewskim, Kaczmarek i Duszyńskim. Są to więc wielkie zmiany względem składu, który wywalczył udział w finale. Z drużyny rekordzistów Europy ostał się bowiem tylko Duszyński.

Justyna Święty-Eretic powalczy o medal. Wielkie zmiany w składzie reprezentacji Polski

W poprzednim składzie Polski, który wywalczył udział w finale, a przy okazji pobił rekord Europy, znaleźli się: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk. Niespodziewanie, z czwórki tych sportowców, tylko Duszyński zachował swoją pozycję w składzie i pobiegnie wraz z Karolem Zalewskim, Natalią Kaczmarek i powracającą po kontuzji Justyną Święty-Ersetic.

Powrót Polki do kadry jest zaskakujący, zważając na fakt, że Polska uszkodziła sobie jeden z mięśni nogi i wydawało się, że nie będzie w stanie walczyć na Igrzyskach Olimpijskich. Jej udział w zawodach sztafety miał być całkowicie wykluczony, a pod znakiem zapytania znalazł się także indywidualny start Polki. Okazuje się, że sytuacja zdrowotna naszej reprezentantki znacząco się poprawiła i będzie ona mogła napisać historię polskiej lekkoatletyki. W finale zmierzymy się z Brytyjczycykami, Niemcami, Amerykanami, Dominikaną, Holandią, Belgią i Jamajką

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze