Piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski, faul

Ciężko wywalczona bramka ratuje spotkanie AC Milan - AS Roma

2024-04-11 8:00

W emocjonującym ćwierćfinale Ligi Europy, AC Milan zmierzył się z AS Romą na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie. O godzinie 21:00, dnia 11-04-2024, obie drużyny przystąpiły do rywalizacji. Mecz był pełen napięcia i zaciętych akcji, a ostatecznie to AS Roma wyszła zwycięsko, zdobywając jedynego gola i pokonując AC Milan 1:0.

Poprzednie mecze AC Milan - AS Roma

W ostatnich trzech meczach między AC Milanem a AS Romą suma goli wyniosła 9.0. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Olimpico w Rzymie dnia 29 kwietnia 2023 roku, gdzie AS Roma zdobyła 1 gola, a AC Milan również zdobył 1 gola. Drugi mecz odbył się na tym samym stadionie w Rzymie dnia 1 września 2023 roku, gdzie AS Roma zdobyła 1 gola, a AC Milan zdobył 2 gole. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie dnia 14 stycznia 2024 roku, gdzie AC Milan zdobył 3 gole, a AS Roma zdobyła tylko 1 gola. Stosunek bramek w rozegranych meczach AC Milan: 6, AS Roma: 3

Pierwsza połowa meczu AC Milanu z AS Romą była pełna emocji. Już w 16 minucie Pioli z drużyny AC Milan otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Minutę później, Mancini z zespołu AS Romy strzelił gola, dając swojej drużynie prowadzenie. W 33 minucie Pulisic z drużyny AC Milan został ukarany żółtą kartką za nadmierną ostrość w grze. Kolejna żółta kartka została pokazana w 38 minucie - tym razem dla Cristante z drużyny AS Roma.

Po pierwszej połowie wynik meczu wynosił AC Milan: 0, AS Roma: 1. Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w składzie gospodarzy - w 59 minucie Adli wszedł na boisko, zastępując Bennacera. Niestety, już cztery minuty później Adli otrzymał żółtą kartkę za nadmierną ostrość w grze. W 73 minucie Loftus-Cheek również został ukarany żółtą kartką. W 78 minucie doszło do podwójnej zmiany w składzie AC Milan - Chukwueze wszedł na boisko, zastępując Pulisica, a Okafor zmienił Leao.

Zmiany nastąpiły również w drużynie gości - w 80 i 89 minucie na boisko weszli odpowiednio Abraham i Aouar, zastępując Dybalę i Pellegriniego. W 89 minucie Bove zastąpił Paredesa, a w doliczonym czasie gry Llorente zmienił Lukaku. Spotkanie zakończyło się wynikiem AC Milan: 0, AS Roma: 1. Pomimo wielu prób i zmian w składzie, drużynie AC Milan nie udało się odrobić straty z pierwszej połowy.

Gole oczekiwane 1.32 0.53

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół AC Milan rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Europy. Wygrał 3 z nich, nie zremisował ani razu i przegrał 1. Łącznie zdobyli 12 goli. Zagrał 2 mecze na swoim boisku i strzelił tam 7 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 5 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez AC Milan goli na mecz wynosi 3.0. Zespół AS Roma rozegrał natomiast 10 meczy w ramach Ligi Europy. Wygrał ich 5, zremisował 3 i przegrał 2. Łącznie zdobyli oni 18 goli. Rozegrali pięć meczy na swoim boisku i strzelili tam aż 14 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to było zwycięstwo z rezultatem 4-0.

Na wyjazdach rozegrali również pięć meczy i zdobyli na nich tylko cztery gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć podczas wyjazdu to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez AS Roma goli na mecz wynosi 1.8.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz AS Romy z AC Milanem odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Olimpico w Rzymie.