Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Dramatyczny remis Deportivo Alaves z Villarrealem w 24. kolejce La Liga

2024-02-10 7:00

W dniu 10-02-2024 o godzinie 14:00 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz odbył się mecz La Liga 24 kolejki pomiędzy Deportivo Alaves a Villarrealem. W wyniku tego spotkania obie drużyny zdobyły po jednym golu.

Poprzednie mecze Deportivo Alaves - Villarreal

W ostatnich trzech meczach między Deportivo Alaves a Villarrealem zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie La Cerámica w Villarrealu 21 grudnia 2021 roku, gdzie gospodarze zwyciężyli rezultatem 5:2. W drugim meczu, który miał miejsce na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz 30 kwietnia 2022 roku, Deportivo Alaves odniosło zwycięstwo wynikiem 2:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie La Cerámica w Villarrealu 22 października 2023 roku i zakończyło się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Deportivo Alaves: 5, Villarreal: 7

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Villarrealem zakończyła się wynikiem 1:1. W 15 minucie doszło do zmiany w drużynie Deportivo Alaves, gdzie gracz Duarte wszedł na boisko, zastępując Marina. W 25 minucie Omorodion strzelił gola dla Deportivo Alaves, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak w 42 minucie Cuenca z Villarrealu odpowiedział strzałem na bramkę i wyrównał wynik. Przed przerwą, w 44 minucie Cuenca otrzymał żółtą kartkę za tripping.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Villarrealem, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, obie drużyny utrzymały wynik 1:1, który został ustalony już w pierwszej połowie.

W 68 minucie doszło do zmiany w drużynie Deportivo Alaves - Vicente wszedł na boisko, zastępując Lopeza. Trzy minuty później, w 71 minucie zawodnik Sorloth z Villarreal otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. W 74 minucie nastąpiła zmiana w drużynie Villarrealu - Guedes wszedł na boisko, zastępując Moreno. Pięć minut później, w 79 minucie kolejna zmiana w drużynie Villarrealu - Moreno wszedł na boisko, zastępując Baenę. W 80 minucie Capoue wszedł na boisko, zastępując Coquelina.

W 85 minucie Morales wszedł na boisko, zastępując Akhomacha. W 86 minucie doszło do dwóch zmian w drużynie Deportivo Alaves - Hagi wszedł na boisko, zastępując Guridi oraz Rebbach wszedł na boisko, zastępując Rioję. Na koniec meczu, w doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie zawodnik Garcia z Deportivo Alaves otrzymał żółtą kartkę. Cały mecz zakończył się wynikiem: Deportivo Alaves 1, Villarreal 1.

Gole oczekiwane 1.84 0.95

Podsumowując sytuację drużyn Deportivo Alaves i Villarreal, przed meczem Deportivo Alaves zajmowało 11. miejsce w tabeli, a Villarreal 14. miejsce. Do tej pory Deportivo Alaves wygrało 7 meczy, zremisowało 5 meczy i przegrało 11 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 26. Natomiast Villarreal wygrał 6 meczy, zremisował 6 meczy i przegrał 11 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 24. W tym konkretnym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualna suma punktów dla Deportivo Alaves wynosi 27, a dla Villarrealu - 25.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Deportivo Alaves a Villarrealem, możemy już zapowiedzieć kolejne spotkania obydwóch zespołów. Deportivo Alaves zmierzy się z Realem Betis 18 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Benito Villamarín w Sewilli. Natomiast Villarreal podejmie Getafe 16 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarrealu. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zdobyć cenne punkty i kontynuować walkę o jak najlepsze miejsce w tabeli.