piłka nozna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Dwie bramki kluczem do zwycięstwa Górnika nad Jagiellonią

2024-03-02 7:00

W dniu 02-03-2024 o godzinie 15:00 w miejscowości Zabrze na stadionie Im. Ernesta Pohla odbył się mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Jagiellonią w ramach 23 kolejki Ekstraklasy. Wynik tego spotkania to Górnik Zabrze - 2, Jagiellonia - 1.

Poprzednie mecze Górnik Zabrze - Jagiellonia

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Górnikiem Zabrze a Jagiellonią padło łącznie 11 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 26 sierpnia 2022 roku, zakończył się remisem 1:1. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 11 marca 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Jagiellonii wynikiem 2:1. Ostatni mecz, również rozegrany na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 27 sierpnia 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Jagiellonii wynikiem 4:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 3, Jagiellonia: 7

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią zakończyła się wynikiem 1:0 dla Górnika. W 23 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diegueza z drużyny Jagiellonii. Jednak już w kolejnej minucie, w 24. , gracz o nazwisku Rasak strzelił gola dla Górnika Zabrze. W 39 minucie żółtą kartkę otrzymał Pacheco z drużyny Górnika Zabrze, a w doliczonym czasie pierwszej połowy, czyli w 45+1 minucie, żółtą kartkę dostał Stojinovic z drużyny Jagiellonii.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią, który odbył się w Zabrzu, doszło do kilku istotnych wydarzeń. W 58 minucie Nene z drużyny Jagiellonii otrzymał żółtą kartkę.

Następnie, w 60 minucie trener Górnika Zabrze dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Czyz wszedł na boisko, zastępując Pacheco, a Musiolik zastąpił Kozukę. Również w tej samej minucie trener Jagiellonii dokonał dwóch zmian - Caliskaner wszedł na boisko, zastępując Pululu, a Marczuk zastąpił Hansena. W 68 minucie Ennali strzelił gola dla Górnika Zabrze, zmieniając wynik na 2:0 dla gospodarzy. Jednak już dwie minuty później Caliskaner zdobył bramkę dla Jagiellonii, skracając przewagę Górnika do jednego gola. W 70 minucie trener Jagiellonii dokonał kolejnych dwóch zmian - Nguiamba wszedł na boisko, zastępując Nene'a, a Wdowik zastąpił Lewickiego.

W 71 minucie trener Górnika Zabrze dokonał ostatniej zmiany - Olkowski wszedł na boisko, zastępując Kapralika. W 85 minucie Skrzypczak z Jagiellonii otrzymał żółtą kartkę, a w 86 minucie Romanchuk również został ukarany żółtą kartką. W 89 minucie trener Jagiellonii dokonał ostatniej zmiany - Haliti wszedł na boisko, zastępując Stojinovica. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie trener Górnika Zabrze dokonał ostatniej zmiany - Krawczyk wszedł na boisko, zastępując Podolskiego. Cały mecz zakończył się wynikiem: Górnik Zabrze: 2, Jagiellonia: 1.