piłka nożna

Autor: pixabay.com Smutek po porażce

Embarba strzela 2 gole, Real Sociedad remisuje z Almerią 2:2

2024-04-14 8:00

W niesamowitym meczu La Liga 31 kolejki doszło do starcia pomiędzy Realem Sociedad a Almerią. Spotkanie odbyło się 14-04-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Reale Arena w San Sebastian. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie, a wynik tego emocjonującego starcia zakończył się remisem 2:2.

Poprzednie mecze Real Sociedad - Almeria

W trzech ostatnich meczach między Realem Sociedad a Almerią padło łącznie 7 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w miejscowości Almería dnia 8 stycznia 2023 roku, z wynikiem Almeria: 0, Real Sociedad: 2. Drugi mecz odbył się na stadionie Reale Arena w San Sebastian dnia 23 maja 2023 roku, z wynikiem Real Sociedad: 1, Almeria: 0. Ostatni mecz odbył się na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w miejscowości Almería dnia 11 listopada 2023 roku, z wynikiem Almeria: 1, Real Sociedad: 3. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 1, Real Sociedad: 6

Przebieg spotkania

Mecz Realu Sociedad z Almerią rozpoczął się intensywnie. W 30 minucie Embarba, gracz Almerii, otworzył wynik spotkania. Jednak radość drużyny gości nie trwała długo, gdyż już w 32 minucie Becker z Realu Sociedad doprowadził do remisu. Napięcie na boisku rosło, co zaowocowało żółtą kartką dla Romero z Almerii w 36 minucie za faul. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w składzie Almerii - Ramazani wszedł na boisko, zastępując Romero. W 59 minucie Oyarzabal strzelił gola dla Realu Sociedad, dając prowadzenie gospodarzom. W 70 minucie doszło do serii zmian zarówno w drużynie Almerii jak i Realu Sociedad - Lozano zastąpił Leo Baptistao, a Kubo i Turrientes weszli na boisko zamiast Barrenetxea i Beckera. Wkrótce potem Baba wszedł na boisko za Lopy'ego w drużynie gości. W 75 minucie Le Normand z Real Sociedad otrzymał żółtą kartkę za faul.

Dwie minuty później Andre Silva wszedł na boisko, zmieniając Oyarzabala. Niestety dla gospodarzy, w 87 minucie Zubeldia otrzymał czerwoną kartkę za przytrzymywanie. Embarba wykorzystał tę sytuację i w 88 minucie doprowadził do remisu. W końcówce meczu doszło jeszcze do dwóch zmian - Pacheco zastąpił Zakharyana w Realu Sociedad, a na boisku pojawiły się jeszcze dwie żółte kartki dla Zubimendi z Real Sociedad i Ramazani z Almerii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Mimo wielu emocji i zmian na boisku, żadnej z drużyn nie udało się wyjść z tego spotkania zwycięsko.