Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Liga Mistrzów

Fatalna pomyłka Nedeljkovica i zwycięstwo BSC Young Boys 2:0 nad Crveną Zvezdą

2023-11-28 23:11

W dniu 28 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy BSC Young Boys a Crveną Zvezdą w ramach piłkarskich rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, w grupie G, w piątej rundzie. Spotkanie miało miejsce o godzinie 21:00 na stadionie Wankdorf w miejscowości Berno. Wynik tego meczu to BSC Young Boys 2:0 Crvena Zvezda.

Poprzednie mecze BSC Young Boys - Crvena Zvezda

W ostatnich trzech meczach między BSC Young Boys a Crveną Zvezda zanotowano remisy. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Suisse Wankdorf Bern w dniu 21 sierpnia 2019 roku, zakończył się wynikiem 2:2. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Rajko Mitić w Belgradzie 27 sierpnia 2019 roku, również zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, rozegrany na tym samym stadionie w Belgradzie 4 października 2023 roku, również zakończył się remisem - tym razem wynikiem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach BSC Young Boys: 5, Crvena Zvezda: 5

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu BSC Young Boys z Crveną Zvezdą zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy. W 8. minucie padł samobójczy gol, który został wbity do bramki przez Nedeljkovicia, przynosząc przewagę  BSC Young Boys. W 29. minucie kolejną bramkę dla drużyny zdobył Blum po asyście Camara.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu BSC Young Boys z Crveną Zvezdą, gospodarze utrzymali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla BSC Young Boys. Na początku drugiej połowy, w 46. minucie, trener drużyny BSC Young Boys dokonał zmiany.

Gracz Colley wszedł na boisko, zastępując Malesa. Również w tej samej minucie trener Crvenej Zvezdy dokonał zmiany, wprowadzając Mijatovica za Ndiaye. W 59. minucie doszło do kolejnej zmiany w drużynie Crvenej Zvezdy. Krasso wszedł na boisko, zastępując Ivanića. W tym samym czasie Lucić wszedł na boisko za Stamenicia.

W 74 minucie trener BSC Young Boys dokonał dwóch zmian. Chaiwa wszedł na boisko za Monteiro, a Ganvoula zastąpił Nsame'a. W 84. minucie trener Crvenej Zvezdy wprowadził Kataia za Mijailovica. Natomiast w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kanga wszedł na boisko za Hwanga In-Beoma. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Gole oczekiwane 1.55 1.80

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół BSC Young Boys rozegrał łącznie 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 1 we wcześniejszych fazach. Wygrali 1 mecz, zremisowali 2 i przegrali 3. Łącznie zdobyli 7 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich 5. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich tylko 2 gole. Średnia ilość zdobywanych przez BSC Young Boys goli na mecz wynosiła 1.2. Zespół FK Crvena Zvezda rozegrał natomiast w ramach Ligi Mistrzów UEFA łącznie 4 mecze.

Nie odnieśli żadnego zwycięstwa, zremisowali jedno spotkanie i przegrali trzy razy. Łącznie zdobyli pięć goli, z czego na swoim boisku strzelili trzy. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich również dwa gole. Średnia ilość zdobywanych przez FK Crvena Zvezda goli na mecz wynosiła natomiast 1.3.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Manchester City 4 0 0 12 3 9 12
2 RC Lipsk 3 0 1 9 6 3 9
3 BSC Young Boys 1 1 3 6 11 -5 4
4 Crvena Zvezda 0 1 4 5 12 -7 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między BSC Young Boys a Crveną Zvezdą, wiemy, gdzie i kiedy odbędą się kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz RC Lipsk z BSC Young Boys zaplanowany jest na 13 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Red Bull Arena w Lipsku. Natomiast mecz Crvenej Zvezdy z Manchesterem City również odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie, ale na stadionie Rajko Miticia w Belgradzie.