boisko, piłka nożna,

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Kruszyna (woj. opolskie): Dramat na boisku. Serce piłkarza nagle stanęło!

Gregoritsch strzela hat-tricka, Freiburg deklasuje Olympiakos 5:0

2023-12-01 7:00

W meczu grupy A Ligi Europy, SC Freiburg zmierzył się z Olympiakosem Piraeus. Spotkanie odbyło się 30-11-2023 o godzinie 18:45 na stadionie Europa-Park w miejscowości Fryburg. Wynik tego meczu to: SC Freiburg wygrał 5:0 z Olympiakosem Piraeus.

Poprzednie mecze SC Freiburg - Olympiakos Piraeus

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie Georgios Karaiskáki w Pireusie dnia 15 września 2022 roku, Olympiakos Piraeus przegrał z SC Freiburgiem 0:3. Drugi mecz, który miał miejsce na stadionie Europa-Park w Fryburgu dnia 27 października 2022 roku zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Georgios Karaiskakis w Pireusie dnia 21 września 2023 roku, zakończył się zwycięstwem SC Freiburgiem wynikiem 2:3. Stosunek bramek w rozegranych meczach Olympiakos Piraeus: 3, SC Freiburg: 7

W pierwszej połowie wczorajszego meczu SC Freiburg z Olympiakosem Piraeus, który odbył się w mieście Fryburg, gospodarze osiągnęli imponujący wynik. Już w 3 minucie Gregoritsch zdobył bramkę dla SC Freiburga. Pięć minut później, w 8 minucie, ponownie to samo nazwisko pojawiło się na tablicy wyników - Gregoritsch strzelił drugiego gola po asyście Doana. W 34 minucie zawodnik drużyny Olympiakos Piraeus, Santiago Hezze, otrzymał żółtą kartkę za faul. Jednak to SC Freiburg nadal dominowało na boisku - w 36 minucie Gregoritsch zdobył swojego trzeciego gola po asyście Makengo.

Na koniec pierwszej połowy, w 42 minucie Sildillia dołączył do listy strzelców i zapewnił SC Freiburg czwartą bramkę tego meczu.

W drugiej połowie wczorajszego meczu SC Freiburg z Olympiakosem Piraeus, który odbył się w mieście Fryburg, gospodarze utrzymali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla SC Freiburga. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, drużyna Olympiakosu Piraeus dokonała zmiany. Gracz Iborra wszedł na boisko, zastępując Alexandropoulosa. Pięć minut później, w 50 minucie, kolejna zmiana w drużynie gości - Masouras wszedł na boisko za Podence'a.

W 57 minucie zawodnik Panagiotis Retsos z drużyny Olympiakos Piraeus otrzymał żółtą kartkę za faul. W odpowiedzi na to, w 66 minucie trener SC Freiburga dokonał dwóch zmian - Gulde wszedł na boisko za Lienharta, a Rohl zastąpił Gregoritscha. W 67 minucie SC Freiburg zdobył kolejną bramkę dzięki zawodnikowi Doanowi. W odpowiedzi na to, trener gości dokonał dwóch zmian - Sallai wszedł na boisko za Hoflera i Weisshaupt zastąpił Grifo. W 82 minucie Vicente Iborra z drużyny Olympiakos Piraeus otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 84 minucie trener gości dokonał trzech zmian - El-Arabi wszedł na boisko za El Kaabi, Joao Carvalho zastąpił Hezze, a Quini zastąpił Rodinei. Cały mecz zakończył się wynikiem: SC Freiburg 5, Olympiakos Piraeus 0.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół SC Freiburg rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 4 z nich, nie zremisowali ani razu i przegrali tylko jeden. Łącznie zdobyli 17 goli, z czego 11 na swoim boisku i 6 na wyjazdach. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 5-0, a na wyjazdach to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez SC Freiburg goli na mecz wynosi 3.4. Zespół Olympiakos Piraeus rozegrał w sumie 9 meczów w Lidze Europy - 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach. Wygrali 4 z nich, zremisowali dwa razy i przegrali trzy razy. Łącznie zdobyli 14 goli, z czego 8 na swoim boisku i 6 na wyjazdach.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 3-1, a na wyjazdach to 0-3. Średnia ilość zdobywanych przez Olympiakos Piraeus goli na mecz wynosiła 1.6.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 SC Freiburg 4 0 1 17 5 12 12
2 West Ham 4 0 1 8 4 4 12
3 Olympiakos Piraeus 1 1 3 6 12 -6 4
4 Backa Topola 0 1 4 4 14 -10 1

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między SC Freiburgiem a Olympiakosem Piraeus, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz West Hamu z SC Freiburgiem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie w Londynie. Natomiast Olympiakos Piraeus zmierzy się z Backą Topola tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Georgios Karaiskáki w Pireus.