Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Kanonada bramek w meczu Arsenal - RC Lens, wynik 6:0

2023-11-29 23:01

W dniu 29 listopada 2023 roku na stadionie Emirates w Londynie odbył się mecz pomiędzy Arsenalem a RC Lens w ramach piłkarskich rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, w grupie B, w piątej kolejce. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21:00. Wynik tego meczu to: Arsenal wygrał z RC Lens 6:0.

Poprzednie mecze Arsenal - RC Lens

W ostatnim czasie Arsenal i RC Lens rozegrały jedno spotkanie. Mecz ten odbył się na stadionie Bollaert-Delelis w miejscowości Lens w dniu 3 października 2023 roku. Wynik tego pojedynku to RC Lens 2, Arsenal 1.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa meczu Arsenalu z RC Lens zakończyła się wynikiem 5:0 dla gospodarzy. W 13. minucie Havertz zdobył bramkę po asyście Gabriela Jesusa, a w 21. minucie Gabriel Jesus sam wpisał się na listę strzelców po podaniu Saki. Następnie, w 23. minucie Saka zdobył kolejną bramkę po asyście Martinellego, a w 27. minucie Martinelli sam wpakował piłkę do siatki po podaniu Tomiyasu. W 41. minucie zawodnik Mendy z drużyny RC Lens otrzymał żółtą kartkę za faul. Na koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry (45+1 minuta), Odegaard zdobył piątą bramkę dla Arsenalu po asyście Tomiyasu.

W drugiej połowie meczu Arsenalu z RC Lens, który odbył się w Londynie, gospodarze kontynuowali swoją dominację na boisku.

Już w 46. minucie trener Arsenalu dokonał dwóch zmian w składzie. Jakub Kiwior wszedł na boisko, zastępując Zinchenko, a White zastąpił Tomiyasu. Również drużyna RC Lens dokonała zmiany w składzie - El Aynaoui wszedł za Abdul Sameda, a Machado zastąpił Medinę. W 62. minucie Khusanov wszedł na boisko, zastępując Gradita. W 63. minucie Khusanov otrzymał żółtą kartkę za brutalność, a Haidara otrzymał żółtą kartkę za faul w 64. minucie.

W 66. minucie trener Arsenalu dokonał kolejnej zmiany - Nelson wszedł na boisko, zastępując Sakę. W 75. minucie Jorginho wszedł na boisko, zastępując Rice'a. W drużynie RC Lens również doszło do zmiany - Costa wszedł na boisko, zastępując Mendy'ego w 76. minucie. W 82. minucie trener Arsenalu dokonał ostatniej zmiany - Nketiah wszedł na boisko, zastępując Gabriela Jesusa. Ostatecznie to Arsenal zdobył kolejną bramkę w 86. minucie, a strzelcem był Jorginho.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Arsenal 6, RC Lens 0.

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Arsenal rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 3 z nich, nie zremisował ani razu, a przegrał 1. Łącznie zdobyli 9 goli. Zaliczyli 2 mecze na swoim boisku i zdobyli tam 6 goli, przy najwyższym wyniku 4:0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 3 gole, przy najwyższym wyniku 1:2. Średnia ilość zdobywanych przez Arsenal goli na mecz to 2.3. Zespół Lens rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrał tylko jeden z nich, zremisował dwa razy i przegrał raz. Łącznie zdobył tylko 4 gole. Zaliczył dwa mecze na swoim boisku i zdobył tam 3 gole, przy najwyższym wyniku 2:1. Na wyjazdach rozegrali również dwa mecze i zdobyli na nich tylko jednego gola. Średnia ilość zdobywanych przez Lens goli na mecz to 1.0.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Arsenal 4 0 1 15 3 12 12
2 PSV Eindhoven 2 2 1 7 9 -2 8
3 RC Lens 1 2 2 4 10 -6 5
4 Sevilla 0 2 3 6 10 -4 2

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Arsenalem a RC Lens, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwóch drużyn. Mecz PSV Eindhoven z Arsenalem odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Philips w Eindhoven. Natomiast mecz RC Lens z Sevillą zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie, czyli 18:45, na stadionie Bollaert-Delelis w Lens. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć o zwycięstwo.