Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna

Kanonada bramek w meczu Benfica - Inter, remis 3:3

2023-11-29 23:25

W dniu 29 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy Benficą a Interem w ramach Grupy D Ligi Mistrzów UEFA. Spotkanie miało miejsce na stadionie Da Luz w Lizbonie o godzinie 21:00. Wynik tego meczu to remis 3:3.

Poprzednie mecze Benfica - Inter

W ostatnich trzech meczach między Benficą a Interem wydarzyło się wiele emocjonujących momentów. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie Sport Lisboa E Benfica w Lizbonie, gdzie Inter odniósł zwycięstwo 2:0. Następnie drużyny spotkały się na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie, gdzie doszło do niezwykle zaciętej rywalizacji. Mecz zakończył się remisem 3:3. Ostatnie starcie również miało miejsce na stadionie w Mediolanie. Tym razem to Inter wygrał 1:0. Mecze dostarczyły kibicom wielu emocji i niezapomnianych momentów. Stosunek bramek w rozegranych meczach Benfica: 3, Inter: 6

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Benficy z Interem zakończyła się wynikiem 3:0 dla Benfiki. W 5. minucie Joao Mario zdobył bramkę po asyście Tengstedta. W 13. minucie Joao Mario ponownie strzelił gola dla Benfiki. Natomiast w 34. minucie Joao Mario po raz trzeci pokonał bramkarza Interu, tym razem po asyście Tengstedta.

Jednak w 51. minucie Inter zdobył bramkę dzięki Arnautovicowi, który wykorzystał asystę Bissecka. Siedem minut później Frattesi podwyższył wynik dla Interu po asyście Acerbiego. W 68. minucie trener Interu dokonał trzech zmian: Barella wszedł za Klaassena, Cuadrado zastąpił Darmiana, a Thuram zagrał za Arnautovica. W 72. minucie Sanchez zdobył kolejną bramkę dla Interu. Jednak Joao Mario z Benfiki otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w tej samej minucie.

W 76. minucie Cuadrado z Interu również został ukarany żółtą kartką za faul. W 77. minucie trener Interu dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Dimarco za de Vrija. W odpowiedzi Morato z Benfiki otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w 78. minucie. W 79. minucie trener Benfiki dokonał dwóch zmian: Kokcu wszedł za Florentino, a Musa zastąpił Tengstedta. W tej samej minucie Martinez wszedł na boisko za Sancheza w drużynie Interu.

W 86. minucie Antonio Silva z Benfiki otrzymał czerwoną kartkę. W 89. minucie Araujo wszedł na boisko za Di Marię w drużynie Benfiki. W doliczonym czasie gry, w 90+9 minucie, trener Benfiki dokonał dwóch zmian: Chiquinho wszedł za Joao Mario, a Gouveia zastąpił Rafa Silvę. Schmidt z Benfiki otrzymał żółtą kartkę w ostatniej minucie meczu. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Statystyki obu zespołów przed meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Benfica rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Nie wygrał żadnego z tych meczów, a przegrał 4 razy. Łącznie zdobyli tylko 1 gola. Zespół rozegrał 2 mecze na swoim boisku i nie zdobył żadnego gola. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli w nich 1 gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez Benficę na mecz wynosiła 0,3.

Zespół Inter rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 3 z tych meczów, zremisował raz, a nie przegrał żadnego. Łącznie zdobyli oni 5 goli. Zespół rozegrał 2 mecze na swoim boisku i zdobył w nich 3 gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to było zwycięstwo ze stosunkiem bramek 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli w nich 2 gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to było zwycięstwo ze stosunkiem bramek 0-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Inter na mecz wynosiła natomiast 1,3.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Sociedad 3 2 0 7 2 5 11
2 Inter 3 2 0 8 5 3 11
3 Red Bull Salzburg 1 1 3 3 5 -2 4
4 Benfica 0 1 4 4 10 -6 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Benficą a Interem, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Red Bulla Salzburg z Benficą odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Red Bull Arena w Wals-Siezenheim. Natomiast Inter zmierzy się z Realem Sociedad tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby udowodnić swoje umiejętności i zdobyć kolejne punkty.