piłka nozna

Autor: pixabay.com Radość po wygranym meczu

Kanonada bramek w meczu Sevilla - Real Sociedad

2024-03-02 7:00

W 27. kolejce La Liga odbył się mecz między Sevillą a Realem Sociedad, który rozegrano o godzinie 14:00 w dniu 02-03-2024 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. Wynik tego spotkania to Sevilla 3, Real Sociedad 2.

Poprzednie mecze Sevilla - Real Sociedad

W ostatnich trzech meczach między Sevillą a Realem Sociedad padło wiele goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 9 listopada 2022 roku. W tym meczu Sevilla strzeliła jednego gola, ale Real Sociedad okazał się lepszy i wygrał 2:1. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Reale Arena w San Sebastian 4 czerwca 2023 roku. Tym razem to Real Sociedad zdobył dwie bramki, a Sevilla tylko jedną. Wynik tego meczu również był korzystny dla drużyny z San Sebastian. Ostatni mecz między tymi zespołami odbył się ponownie na stadionie Reale Arena w San Sebastian 26 listopada 2023 roku. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, Real Sociedad strzelił dwie bramki, a Sevilla tylko jedną. Podsumowując, Real Sociedad wygrał wszystkie trzy ostatnie mecze przeciwko Sevilli, zdobywając po dwie bramki w każdym z nich. Stosunek bramek w rozegranych meczach Real Sociedad: 6, Sevilla: 3

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Sevilli z Realem Sociedad, który odbył się w Sewilli, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 11 minucie En Nesyri strzelił pierwszego gola dla Sevilli, a tylko dwie minuty później powtórzył ten wyczyn i zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy, w 45+5 minucie, Andre Silva odpowiedział bramką dla Realu Sociedad. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem Sevilla: 2, Real Sociedad: 1.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Sevillą a Realem Sociedad doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach. Już w 46 minucie trener Sevilli zdecydował się na zmianę, wprowadzając Sancheza za Navasa.

Kilka minut później, w 53 minucie, kolejna zmiana w drużynie gospodarzy - Suso wszedł na boisko zastępując Mejbriego. W 61 minucie to Real Sociedad dokonał pierwszej zmiany, Mendez wszedł na boisko zastępując Zakharyana. Jednak to Sevilla była bardziej skuteczna i w 66 minucie Ramos strzelił gola dla swojej drużyny, zmieniając wynik na 3:1. W kolejnej minucie Pacheco z Realu Sociedad otrzymał żółtą kartkę za faul. W 73 minucie trener gości dokonał dwóch zmian - Beckera i Gonzaleza wprowadził na boisko za Andre Silvę i Zubimendiego.

W 84 minucie to Real Sociedad ponownie dokonało dwóch zmian - Galan wszedł za Tierneya, a Magunazelaia Argoitia zastąpił Olasagastiego. W odpowiedzi Sevilla również dokonała dwóch zmian - Nianzou wszedł za Bade'a, a Veliz zastąpił Romero w 86 minucie. Nianzou otrzymał żółtą kartkę za brutalność w 87 minucie. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, Mendez strzelił gola dla Realu Sociedad, zmniejszając przewagę Sevilli na 3:2. W ostatniej minucie gry trener Sevilli dokonał ostatniej zmiany - Bueno wszedł na boisko zastępując Torresa.

W końcowym rozrachunku Sevilla pokonała Real Sociedad wynikiem 3:2.