piłka nożna

Autor: pixabay.com

Maccabi Tel Aviv wygrywa z Breidablik po czerwonej kartce

2023-11-30 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 14:00 na stadionie Kópavogsvöllur w miejscowości Kópavogur odbył się mecz pomiędzy drużynami Breidablik i Maccabi Tel Aviv, należący do grupy Grupa B Ligi Konferencji Europy. Wynik tego spotkania to Breidablik - 1, Maccabi Tel Aviv - 2.

Poprzednie mecze Breidablik - Maccabi Tel Aviv

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między Breidablikiem a Maccabi Tel Aviv. Mecz odbył się na stadionie Bloomfield w miejscowości Tel Awiw w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego spotkania to: Maccabi Tel Aviv - 3, Breidablik - 2.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Breidablika z Maccabi Tel Aviv zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Maccabi Tel Aviv. W 35 minucie Biton zdobył bramkę dla swojej drużyny. Jednak w 37 minucie otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W odpowiedzi, w 39 minucie Eyjolfsson z drużyny Breidablik również otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Breidablik z Maccabi Tel Aviv, który odbył się w Kópavogur, gospodarze zdobyli bramkę w 61 minucie. Bramkarzem był Eyjolfsson, a asystę zaliczył Steindorsson.

Jednak już minutę później trener drużyny Breidablik dokonał dwóch zmian: Hlynsson wszedł na boisko zastępując Yeomana, a Kristinsson zastąpił Steindorssona. W 67 minucie Kanichowsky z drużyny Maccabi Tel Aviv otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. W odpowiedzi na to, trener Maccabi Tel Aviv dokonał zmiany w składzie: Turgeman wszedł na boisko zastępując Bitona. W 78 minucie Luckassen z drużyny Maccabi Tel Aviv również otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 82 minucie Zahavi zdobył bramkę dla Maccabi Tel Aviv po asyście Turgemana.

W dalszej części meczu trener Maccabi Tel Aviv dokonał jeszcze dwóch zmian: Yeini wszedł na boisko zastępując Milsona w 88 minucie, a David wszedł na boisko zastępując Zahaviego w 90+3 minucie. Na koniec meczu Eyjolfsson z drużyny Breidablik otrzymał czerwoną kartkę za brutalność w 90+5 minucie. Cały mecz zakończył się wynikiem: Breidablik 1, Maccabi Tel Aviv 2.

Gole oczekiwane 1.82 0.46

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Breidablik rozegrał łącznie 6 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Zagrał 5 spotkań w fazie grupowej i 1 wcześniej. Wygrał 2 z tych meczów, nie zremisował ani razu i przegrał 4 razy. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 3 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 1-0.

Na wyjazdach zagrali również w 3 meczach i zdobyli na nich również 3 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to porażka 0-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Breidablik w meczu wynosiła 1,0. Zespół Maccabi Tel Aviv rozegrał natomiast aż 10 meczy w ramach Ligi Konferencji Europy. Zagrał w nich po 5 spotkań zarówno w fazie grupowej, jak i wcześniejszych fazach turnieju. Wygrał aż siedem z tych meczów, zremisował dwa razy i przegrał tylko raz. Łącznie zdobyli aż 21 goli.

Na swoim boisku rozegrali pięć meczów i strzelili tam aż czternaście goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 4-1. Na wyjazdach zagrali również w pięciu meczach i zdobyli na nich siedem goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 3-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Maccabi Tel Aviv w meczu wynosiła 2,1.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Maccabi Tel Aviv 4 0 1 11 8 3 12
2 Gent 3 1 0 11 3 8 10
3 Zoria Ługańsk 1 1 2 5 7 -2 4
4 Breidablik 0 0 5 5 14 -9 0

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Breidablikiem a Maccabi Tel Aviv, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Zorii Ługańsk z Breidablikiem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Arena w Lublinie. Natomiast Maccabi Tel Aviv zmierzy się z Gentem tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Tsc Arena w Bačka Topola.