piłka nożna

Autor: AnnRos/Pixabay.com

Minimalne zwycięstwo Szachtara nad Antwerpią

2023-11-28 21:05

W dniu 28 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu odbył się mecz pomiędzy Szachtarem Donieck a Antwerpią w ramach Grupy H Ligi Mistrzów UEFA. W tym spotkaniu Szachtar Donieck wygrał 1:0.

Poprzednie mecze Szachtar Donieck - Antwerpia

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Szachtarem Donieck a Antwerpią. Dzisiejszy i ten z 4 października 2023 roku na stadionie Bosuilstadion w miejscowości Deurne. Wynik tego meczu to Antwerpia 2 : 3 Szachtar Donieck.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Szachtara Donieck z Antwerpią zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny gospodarzy. W 12 minucie bramkę dla Szachtara zdobył Matviienko po asyście Zubkova. W 30 minucie zawodnik Antwerpii, Coulibaly, otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie. Na koniec pierwszej połowy, w 45+1 minucie, Kerk z drużyny Antwerpii również został ukarany żółtą kartką za niebezpieczne uderzenie łokciem.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Szachtar Donieck z Antwerpią, który odbył się w Hamburgu, gospodarze utrzymali swoją przewagę.

W 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Antwerpii - Ejuke wszedł na boisko, zastępując Kerk'a. W 70 minucie trener Szachtara Donieck postanowił dokonać zmiany - Bondarenko wszedł na boisko, zastępując Newertona. W 73 minucie kolejna zmiana w drużynie Antwerpii - Ilenikhena wszedł na boisko, zastępując Yusufa. W 83 minucie sędzia ukarał Gocholeishviliego żółtą kartką za faul. W 89 minucie trener Szachtara Donieck dokonał kolejnej zmiany - Kelsy wszedł na boisko, zastępując Kryskiva.

W doliczonym czasie gry (90+4 minuta) Mujo otrzymał żółtą kartkę za faul. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry (90+6 minuta) Rakitskyi wszedł na boisko, zastępując Sikana. Cały mecz zakończył się wynikiem: Szachtar Donieck 1 : 0 Antwerpia.

Gole oczekiwane 1.06 0.83

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Shakhtar Donetsk rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 2 z tych meczów, nie zremisował żadnego, a przegrał 2. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli w nich 2 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 1-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 4 gole. Najwyższy wynik na wyjeździe to przegrana 2-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Shakhtar Donetsk w meczu wynosi 1,5.

Zespół Antwerp rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA łącznie 6 meczów - 5 w fazie grupowej i jeden we wcześniejszych fazach turnieju. Wygrał dwa z tych meczów, nie zremisował żadnego, a przegrał cztery. Łącznie zdobyli również 6 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i zdobyli w nich cztery gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 1-0. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich dwa gole. Najwyższy wynik na wyjeździe to przegrana 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Antwerp w meczu wynosi 1,0.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Barcelona 3 0 1 8 2 6 9
2 FC Porto 3 0 1 9 3 6 9
3 Szachtar Donieck 3 0 2 7 7 0 9
4 Antwerpia 0 0 5 3 15 -12 0

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Szachtarem Donieck a Antwerpią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz FC Porto z Szachtarem Donieck odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Dragão w Porto. Natomiast Antwerpia zmierzy się z Barceloną tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Bosuilstadion w Deurne. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o zwycięstwo.