piłka nożna

Autor: pixabay.com Kibic na trybunach

Nahuel kluczem do zwycięstwa Śląska nad Widzewem

2024-03-02 7:00

W dniu 2 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena w miejscowości Wrocław odbył się mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Widzewa Łódź. Wynik spotkania to 2:1 na korzyść Śląska Wrocław.

Poprzednie mecze Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

W trzech ostatnich meczach między Śląskiem Wrocław a Widzewem Łódź nie padło wiele goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu 6 sierpnia 2022 roku, zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi 17 lutego 2023 roku, zakończył się minimalnym zwycięstwem Widzewa Łódź 1:0. Ostatnie starcie, które miało miejsce również na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi 25 sierpnia 2023 roku, zakończyło się wygraną Śląska Wrocław 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Widzew Łódź: 1, Śląsk Wrocław: 2

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Śląska Wrocław z Widzewem Łódź zakończyła się bezbramkowym remisem. W 3 minucie zawodnik drużyny Śląsk Wrocław, Mustafic, otrzymał żółtą kartkę. Natomiast w 41 minucie Terpilowski z drużyny Widzew Łódź również został ukarany żółtą kartką. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Pawlowski z drużyny Widzew Łódź w 43 minucie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Śląsk Wrocław zmierzył się z Widzewem Łódź. Po pierwszej połowie, w której żadna z drużyn nie zdobył gola, obie ekipy wyszły na boisko z determinacją.

Już w 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Widzewa Łodzi - Nunes wszedł na boisko, zastępując Terpilowskiego. Pięć minut później, w 51 minucie, gracz o nazwisku Nahuel strzelił gola dla Śląska Wrocław, otwierając wynik spotkania. Jednak już w tej samej minucie Gikiewicz z Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę. W 56 minucie kolejna żółta kartka został pokazana Kunowi z drużyny Widzewa Łódź. Następnie, w 64 minucie doszło do dwóch zmian - Klimek wszedł na boisko zastępując Tkacza w drużynie Widzewa Łodzi, a Exposito wszedł za Klimalę w Śląsku Wrocław.

W 70 minucie kolejna zmiana w drużynie Widzewa Łodzi - Rondic wszedł na boisko, zastępując Diliberto. W 78 minucie Nahuel ponownie strzelił gola dla Śląska Wrocław, podwyższając wynik na 2:0. Jednak już w tej samej minucie Matsenko z Śląska Wrocław otrzymał żółtą kartkę. W 79 minucie ostatnia zmiana w drużynie Śląska Wrocław - Paluszek wszedł na boisko, zastępując Mustafica. Cztery minuty później Sanchez z Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę.

W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie Rondic strzelił gola dla Widzewa Łódź, zmniejszając straty. W ostatniej minucie meczu doszło do kolejnej zmiany w drużynie Śląska Wrocław - Ince wszedł na boisko, zastępując Nahuela. Ostateczny wynik spotkania to: Śląsk Wrocław 2, Widzew Łódź 1. Podsumowując drugą połowę meczu między Śląskiem Wrocław a Widzewem Łódź, można stwierdzić, że obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia bramek. Ostatecznie to gracze Śląska Wrocław okazali się skuteczniejsi i wygrali ten pojedynek.

Pomeczowe podsumowanie

Śląsk Wrocław przed meczem zajmował drugie miejsce w tabeli, a do tej pory wygrał 12 spotkań, zremisował 6 razy i przegrał 4 mecze. Suma ich punktów wynosiła 42. Po wygranej w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 45 punktów. Widzew Łódź natomiast zajmował przed meczem dziewiąte miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali 8 spotkań, zremisowali 4 razy i przegrali 10 meczów. Suma ich punktów wynosiła 28 i nie zmieniła się po ostatnim meczu. Podsumowując, drużyna Śląska Wrocław utrzymuje się na wysokim drugim miejscu w tabeli po zdobyciu kolejnych trzech punktów. Natomiast Widzew Łódź pozostaje na dziewiątej pozycji bez zmiany liczby zdobytych punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Śląskiem Wrocław a Widzewem Łódź, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Śląskiem Wrocław odbędzie się 8 marca 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim w Białymstoku. Natomiast Widzew Łódź zmierzy się z Legią Warszawa 10 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi.