Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Niespodziewany remis 1:1 Napoli z Union Berlin - mecz pełen napięcia i nieprzewidywalnych momentów!

2023-11-14 7:00

W dniu 08-11-2023 o godzinie 18:45 na stadionie Diego Armando Maradony w Neapolu odbył się mecz w ramach Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Napoli a Unionem Berlin. Ostateczny wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Napoli - Union Berlin

W ostatnim czasie Napoli i Union Berlin rozegrały jedno spotkanie. Mecz odbył się na stadionie Olympiastadion Berlin w dniu 24 października 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Union Berlin 0 : 1 Napoli.

Pierwsza połowa środowego meczu Napoli z Unionem Berlin zakończyła się wynikiem 1:0 dla Napoli. W 32 minucie Frank Anguissa strzelił na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol został unieważniony. W 39 minucie bramkę dla Napoli zdobył Politano. W 41 minucie Leonardo Bonucci z drużyny Union Berlin otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie środowego meczu Napoli z Unionem Berlin, który odbył się w Neapolu, gospodarze nie zdołali odrobić straty po pierwszej połowie. Wynik pierwszej części spotkania brzmiał Napoli 1, Union Berlin 0.

W 52 minucie to goście zdobyli bramkę. Strzałem pewnym uderzeniem popisał się Fofana, dając swojej drużynie wyrównanie. W 64 minucie trener Unionu Berlin postanowił dokonać zmiany personalnej. Gracz Trimmel wszedł na boisko, zastępując Juranovića. Dwie minuty później arbiter ukarał żółtą kartką Paula Jaeckela z drużyny Union Berlin za faul.

W 70 minucie kolejne zmiany w ekipie gości. Gracz Kral wszedł na boisko, zastępując Laidouniego, a Tousart zastąpił Khedirę. Pięć minut później Lucas Tousart otrzymał żółtą kartkę za faul. W 77 minucie trener Napoli dokonał dwóch zmian w swoim składzie. Olivera wszedł na boisko, zastępując Mario Ruiego, a Simeone zastąpił Lobotkę.

W 79 minucie kolejna zmiana w drużynie Unionu Berlin - Aaronson wszedł na boisko, zastępując Haberera. Chwilę później trener Unionu Berlin postanowił dokonać kolejnej zmiany personalnej. Gosens wszedł na boisko, zastępując Roussillona. W 87 minucie trener Napoli dokonał ostatniej zmiany w swoim składzie. Lindstrom wszedł na boisko, zastępując Politano.

W 89 minucie Giovanni Simeone otrzymał żółtą kartkę za faul. W doliczonym czasie gry, czyli w 90+1 minucie, trener Napoli dokonał ostatniej zmiany personalnej. Cajuste wszedł na boisko, zastępując Zielińskiego. Ostateczny wynik meczu to Napoli 1, Union Berlin 1. Podsumowując drugą połowę spotkania między Napoli a Unionem Berlin, obie drużyny nie zdołały zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Napoli rozegrał wszystkie 4 mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z tych meczów, zremisowali 1 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli w sumie 3 gole. Na wyjazdach również rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich również 3 gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo z wynikiem 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Napoli goli na mecz wynosi 1.5.

Zespół Union Berlin rozegrał wszystkie 4 mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Nie udało im się wygrać żadnego z tych meczów, zremisowali tylko jeden, a przegrali aż trzy razy. Łącznie zdobyli tylko 3 gole. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i zdobyli w sumie dwa gole. Na wyjazdach również rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich tylko jeden gol. Średnia ilość zdobywanych przez Union Berlin goli na mecz wynosi jedynie 0,8.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Madryt 4 0 0 9 3 6 12
2 Napoli 2 1 1 6 5 1 7
3 SC Braga 1 0 3 5 9 -4 3
4 Union Berlin 0 1 3 3 6 -3 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Napoli a Unionem Berlin, już wiadomo, kiedy oba zespoły mają zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Realu Madryt z Napoli odbędzie się 29 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Natomiast mecz SC Bragi z Unionem Berlin odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Municipal w Braga. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa.