Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Porażka Sevilli z PSV Eindhoven, samobójcza bramka Gudelja

2023-11-29 20:53

W dniu 29 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli odbył się mecz pomiędzy Sevillą a PSV Eindhoven w ramach 5. kolejki, Grupy B Ligi Mistrzów UEFA. Sevilla przegrała u siebie 2:3 z PSV Eindhoven.

Poprzednie mecze Sevilla - PSV Eindhoven

Kluby - Sevilla i PSV Eindhoven rozegrały trzy mecze. Pierwszy z nich odbył się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli, a wynik tego spotkania to 3:0 dla Sevilli. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Philips w Eindhoven, gdzie PSV Eindhoven zwyciężył 2:0. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Philips w Eindhoven, tym razem jednak zakończył się remisem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach PSV Eindhoven: 4, Sevilla: 5

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa meczu Sevilli z PSV Eindhoven zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W 24. minucie bramkę dla Sevilli zdobył Ramos po asyście Rakiticia. W 33. minucie zawodnik drużyny PSV Eindhoven, Lozano, otrzymał żółtą kartkę. Na kilka minut przed przerwą, w 44. minucie, doszło do zmiany w drużynie PSV Eindhoven. Vertessen wszedł na boisko, zastępując Lozano.

W drugiej połowie meczu Sevilli z PSV Eindhoven, który odbył się w Sewilli, gospodarze wyszli na prowadzenie już w 47. minucie. Bramkę zdobył En Nesyri po asyście Acuny.

Jednak w 68. minucie PSV Eindhoven zdołało wyrównać dzięki trafieniu Saibariego po podaniu Desta. Niestety dla Sevilli, sytuacja drastycznie się pogorszyła w 66 minucie, gdy Ocampos otrzymał czerwoną kartkę za faul. W 81. minucie doszło do samobójczego gola Gudelja na korzyść PSV Eindhoven. Sevilla przegrała 2:3 z PSV Eindhoven.

Podsumowanie: - 47' Gol dla Sevilli - En Nesyri (asysta Acuna) - 58' Zmiana w drużynie PSV Eindhoven - Saibari zmienia Ramalho - 58' Zmiana w drużynie PSV Eindhoven - Tillman zmienia Tila - 58' Zmiana w drużynie Sevilli - Sanchez zmienia Navasa - 63' Żółta kartka dla Ocamposa (Sevilla) za niesportowe zachowanie - 66' Czerwona kartka dla Ocamposa (Sevilla) za przewrócenie przeciwnika - 68' Gol dla PSV Eindhoven - Saibari (asysta Dest) - 73' Zmiana w drużynie Sevilli - Nianzou zmienia Lukebakio - 74' Zmiana w drużynie Sevilli - Jordan zmienia Sowa - 74' Zmiana w drużynie Sevilli - Mir zmienia En Nesyriego - 81' Samobójczy gol Gudelja (Sevilla) na korzyść PSV Eindhoven - 83' Zmiana w drużynie PSV Eindhoven - Pepi zmienia Schoutena - 83' Zmiana w drużynie PSV Eindhoven - van Aanholt zmienia Boscagli - 84' Zmiana w drużynie Sevilli - Torres zmienia Fernanda - 90+2' Gol dla PSV Eindhoven - Pepi (asysta Vertessen)

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Sevilli rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Nie wygrał żadnego z nich, zremisował 2 razy, a przegrał 2 razy. Łącznie zdobył 4 gole. W dwóch meczach na swoim boisku zdobył 2 gole, podobnie jak w dwóch meczach na wyjeździe. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sevillę na mecz wynosi 1.0. Zespół PSV Eindhoven rozegrał 8 meczó w ramach Ligi Mistrzów UEFA - 5 w fazie grupowej i 3 we wcześniejszych fazach. Wygrał 4 mecze, zremisował 3 razy i przegrał tylko raz. Łącznie zdobyli aż 18 goli.

Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i tam zdobyli aż 12 goli, osiągając najwyższy wynik meczu u siebie 5:1. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 6 goli, osiągając najwyższy wynik wyjazdowy 3:1. Średnia ilość goli zdobywanych przez PSV Eindhoven na mecz wynosi imponujące 2.3.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Arsenal 3 0 1 9 3 6 9
2 PSV Eindhoven 2 2 1 7 9 -2 8
3 RC Lens 1 2 1 4 4 0 5
4 Sevilla 0 2 3 6 10 -4 2

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Sevillą a PSV Eindhoven, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Sevilla zmierzy się z RC Lens 12 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Bollaert-Delelis w Lens. Natomiast PSV Eindhoven zagra przeciwko Arsenalowi tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Philips w Eindhoven.