Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Sukces GKS Katowice! Zwycięstwo 3:1 nad Zniczem Pruszków

2024-03-02 7:00

W 22. kolejce I Ligi odbył się mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Zniczem Pruszków. Spotkanie miało miejsce o godzinie 12:40 dnia 02-03-2024 na stadionie Ul. Bukowa w Katowicach. Wynik tego spotkania to GKS Katowice 3, Znicz Pruszków 1.

Poprzednie mecze GKS Katowice - Znicz Pruszków

W ostatnich trzech meczach pomiędzy GKS-em Katowice a Zniczem Pruszków padły następujące wyniki. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Ul. Bukowa w Katowicach 3 października 2020 roku, gdzie GKS Katowice zremisował z Zniczem Pruszków 1:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Znicza w Pruszkowie 8 kwietnia 2021 roku, gdzie Znicz Pruszków wygrał z GKS-em Katowice 1:0. Ostatni mecz odbył się również na stadionie Znicza w Pruszkowie 21 sierpnia 2023 roku, gdzie Znicz Pruszków przegrał z GKS-em Katowice 0:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Katowice: 3, Znicz Pruszków: 2

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu GKS Katowice kontra Znicz Pruszków, który odbywał się w Katowicach, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 27 minucie Komor strzelił gola dla GKS-u Katowice, a w 37 minucie Jedrych podwyższył wynik na 2:0 dla swojej drużyny. W 43 minucie zawodnik Nowak z Znicza Pruszków otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zniczem Pruszków, który odbył się w Katowicach, doszło do kilku istotnych wydarzeń. Na początku 46 minuty trener Znicza Pruszków zdecydował się na zmianę w swojej drużynie - na boisko wszedł Moskwik, zastępując Tabarę. Pięć minut później, w 51 minucie, Bergier strzelił gola dla GKS-u Katowice, podnosząc wynik na 3:0 dla swojego zespołu.

W 55 minucie zawodnik Yukhymovych z drużyny Znicza Pruszków otrzymał żółtą kartkę. W kolejnych minutach trener Znicza dokonał dwóch zmian - Kaito wszedł na boisko zastępując Nowaka, a Krajewski zastąpił Stanclika. W 67 minucie trener GKS-u Katowice postanowił dokonać zmiany w swojej drużynie - Aleman wszedł na boisko zastępując Marzeca. Niespełna pięć minut później, w 77 minucie, Grudziński strzelił gola dla Znicza Pruszków, zmniejszając przewagę GKS-u. W ostatnich minutach meczu trener GKS-u Katowice dokonał dwóch zmian - Shibata wszedł na boisko zastępując Blada, a w doliczonym czasie gry Danek zastąpił Wasielewskiego.

W 90+3 minucie Shibata otrzymał żółtą kartkę. Ostateczny wynik meczu to GKS Katowice: 3, Znicz Pruszków: 1. Podsumowując drugą połowę meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zniczem Pruszków, można stwierdzić, że obie drużyny dokonały kilku istotnych zmian personalnych. Pomimo straconego gola przez GKS, to oni utrzymali przewagę i zakończyli mecz zwycięstwem 3:1.

Po meczu drużyna GKS Katowice zajmuje aktualnie 10 miejsce w tabeli, a drużyna Znicz Pruszków nadal zajmuje 12 miejsce. GKS Katowice zdobył 3 punkty, co podniosło ich sumę punktów do 33. Natomiast Znicz Pruszków nie zdobył żadnych punktów i ich suma pozostała na poziomie 26.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

GKS Katowice po rozegranym meczu z Zniczem Pruszków ma już zaplanowane kolejne spotkania. Ich następny mecz odbędzie się 10 marca 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Stal w Rzeszowie, gdzie zmierzą się z Resovią Rzeszów. Natomiast Znicz Pruszków po starciu z GKS-em Katowice również szykuje się na kolejne wyzwanie. Ich mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zostanie rozegrany 8 marca 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Znicza w Pruszkowie.