piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość kibiców na trybunach

Upragniona wygrana Górnika Zabrze nad Zagłębiem Lubin

2024-04-08 8:00

W dniu 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Zagłębia Lubin w miejscowości Lubin odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze. Było to spotkanie 27 kolejki Ekstraklasy. Ostatecznie, po zaciętej walce, Górnik Zabrze wyszedł zwycięsko, pokonując Zagłębie Lubin wynikiem 2:1.

Poprzednie mecze Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

W ostatnich trzech meczach między Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze padło łącznie 9 goli. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 1 października 2022 roku, a wynik brzmiał Górnik Zabrze: 2, Zagłębie Lubin: 3. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Zagłębia Lubin w Lubinie dnia 14 kwietnia 2023 roku, a wynik brzmiał Zagłębie Lubin: 0, Górnik Zabrze: 2. Ostatni mecz rozegrano ponownie na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 2 października 2023 roku, a wynik brzmiał Górnik Zabrze: 0, Zagłębie Lubin: 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 4, Zagłębie Lubin: 5

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze zakończyła się wynikiem 1:1. W 28 minucie Kurminowski zdobył gola dla drużyny Zagłębia Lubin, natomiast w 37 minucie Czyz strzelił bramkę dla zespołu Górnika Zabrze.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze, który odbył się w Lubinie, doszło do kilku ważnych wydarzeń. Na początku 57 minuty trener drużyny Zagłębia Lubin zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Gracz Makowski wszedł na boisko, zastępując Poletanovica, natomiast Wdowiak zastąpił Munoza. Niewiele później, w 66 minucie, gracz Krawczyk strzelił gola dla Górnika Zabrze, zmieniając wynik na 1:2 na korzyść gości.

W kolejnych minutach emocje nie opadały - w 68 minucie Chodyna z drużyny Zagłębia Lubin otrzymał żółtą kartkę i nie będzie mógł wystąpić w następnym meczu. W dalszej części drugiej połowy arbiter pokazał żółte kartki dla Pacheco (Górnik Zabrze) oraz Szczesniaka (Górnik Zabrze) w odpowiednio 75. i 78 minucie. W 79 minucie trener Górnika Zabrze dokonał zmiany - Nascimento wszedł na boisko zastępując Pacheco. Również trener drużyny Zagłębia Lubin postanowił wprowadzić trzech nowych zawodników - Buletsa, Mroz i Kozuki zastąpili odpowiednio Pienko, Dabrowskiego i Ennalego. W końcowej fazie meczu trener Górnika Zabrze dokonał jeszcze trzech zmian - Lukoszek wszedł za Szalę w 87 minucie, a Sekulic zastąpił Kapralika w 88 minucie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Zagłębie Lubin: 1, Górnik Zabrze: 2.